koszty remontu przy współwłasności

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

koszty remontu przy współwłasności

Postprzez ikarus » So, 23 lut 2002, 16:10

Czy mogę zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wartość remontu (krycie dachu, remont łazienki itd.) budynku, który jest użytkowany przeze mnie ale jest współwłasnością (50%)innej osoby fizycznej prowadzącej gospodarczą.(KPiR).
ikarus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » So, 23 lut 2002, 16:40

Czy mogę zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wartość remontu (krycie dachu, remont łazienki itd.) budynku, który jest użytkowany przeze mnie ale jest współwłasnością (50%)innej osoby fizycznej prowadzącej gospodarczą.(KPiR).

1. Nie to forum.
2. Czy jest to nieruchomość w całości (Twoja część) wykorzystywany do działalności gospodarczej, czy jest to Twoje mieszkanie, w którym masz zarejestrowaną siedzibę.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ikarus » Wt, 26 lut 2002, 15:57

Jest to posesja z dwoma magazynami w całości wykorzystywana do działalności gospodarczej. Jeden budynek wykurzystuję ja, a drugi współwłaściciel. Budynkami podzieliliśmy się "na gębę", póki co bez aktu notarialnego.
ikarus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » Wt, 26 lut 2002, 16:12

Wydatki te będą stanowiły KUP pod warunkiem, że:
1. Remontujesz "swój" budynek – magazyn (art. 22a ust. 1 ustawy pdof).
2. Jest to remont a nie ulepszenie (art. 22g ust. 17 ustawy pdof).
3. Budynek faktycznie wykorzystujesz do prowadzonej działalności (art. 22 ust. 1 ustawy pdof).
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ikarus » Wt, 26 lut 2002, 16:17

dziękuję za odp.
ikarus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości