Pozew - wezwanie do zapłaty - podanie adresu zamieszkania jest konieczne?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Pozew - wezwanie do zapłaty - podanie adresu zamieszkania jest konieczne?

Postprzez grygus » Śr, 27 sie 2008, 20:55

Witam,

Mam następujący problem.
Kupiłem mieszkanie, w akcie notarialnym sprzedający zobowiązał się pokrywać wszystkie koszty związane z użytkowaniem mieszkania do czasu jego wydania. Jednakże, w tym czasie (4 miesiące), nie zapłacił jednego czynszu oraz płacił mniejszy czynsz przez 3 miesiące. W sumie zaległości to 690 pln.
Początkowo chciał oddać te pieniądze, no i tak zwodził mnie przez rok. Teraz od dwóch miesięcy nie odbiera telefonu.
Chcę go pozwać, tj. złożyć pozew o wystawienie przez sąd nakazu zapłaty.
Mam jednak problem z adresem pozwanego. W dniu zawierania umowy, facet mieszkał w moim aktualnym mieszkaniu. Nowego adresu nie znam.
Jaki więc adres powinienem wpisać w rubryce: Pozwany i jego adres?
Jako, że nie znam jego aktualnego adresu, nie mogę wysłać mu także wezwania do dobrowolnego spłacenia powstałej zaległości. Znaczy się, znam jego adres e-mail - więc mogę wysłać mailem, ale nie listem poleconym.

Jak sobie poradzić z taką sprawą?
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Grygus
grygus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Cz, 4 wrz 2008, 15:47

Niby mały problem a jednak!

Technicznie proponuję mały wybieg, który pozwoli na zebranie danych o dłuzniku i zapobiegnie odrzuceniu powództwa lub jego nieskuteczności, to znaczy.

Proponuje złożyc pisemne zawiadomienie do własciwej prokuratury o wyłudzeniu lub oszustwie (mało istotne - sprawa i tak zostanie umorzona), w zawiadomieniu prosze podac wszelkie informacje wiadome o dłuzniku, a następnie czekac na rozwój wypadków.
Do zawiadomienia proponuje równiez dołaczyc wniosek dowodowy - o ustalenie aktualnego miejsca pobytu osoby.
Po jakims czasie zostanie Pan wezwany do Prokuratury lub najprawdopodobniej lokalnej jednostki Policji, a po następnych kilkubastu dniach powiadomiony o umorzeniu sprawy.
W momencie umorzenia jako strona postępowania (pokrzywdzony) prosze zwrócic się do Prokuratury o wydanie odpisów akt - i adres delikwenta oraz wszelkie dane o nim ustalone!
Pozdrawiam
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez grygus » Cz, 11 wrz 2008, 11:01

Dziękuję za informację.
Coś czułem, że może to być problem.

Ustaliłem już adres - bawiąc się w szpiego-detektywa :-)

Teraz, problemem jest napisanie wezwania do zapłaty.

Pozdrawiam,
Grygus
grygus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości