Wezwanie do zapłaty wzór

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez kaśka » So, 8 wrz 2012, 22:29

Witam,
Jakimi art. powinnam postraszyć w takim wzorze człowieka, który nie chce oddać pieniędzy za zniszczony samochód? Sam sobie pozyczył i jakoś nie garnie się żeby zalatwić kasę do oddania. Aresztu się nie boi, ogólnie niczego się nie boi, totalny luz.
kaśka
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 8 wrz 2012, 22:24

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez Robert. » N, 9 wrz 2012, 09:02

Przede wszystkim odpowiedzialność cywilna z deliktów opiera się o przepisy tytułu VI Księgi III kodeksu cywilnego. Ja bym powołał się na art. 415 k.c. stanowiący, iż kto wyrządził ze swej winy drugiej osobie szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez kaśka » N, 9 wrz 2012, 09:19

dzięki! mam nadzieje, że się człowiek wywiąże.
kaśka
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 8 wrz 2012, 22:24

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez wera2102 » N, 23 wrz 2012, 07:54

Drodzy Grupowicze,
jestem "zatrudniona" w firmie na zasadzie współpracy między nimi a moją założoną specjalnie działalnością gospodarczą. Niestety od kilku miesięcy nie otrzymuję od nich zapłaty za wystawione faktury. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Jak powinno wyglądać wezwanie do zapłaty i po jakim czasie od terminu płatności na fakturze mogę je wystawić?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
wera2102
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 23 wrz 2012, 07:48

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez Robert. » Pn, 24 wrz 2012, 08:48

Proszę rzucić okiem na pierwsze posty w tym temacie - będą jak najbardziej właściwe. Wezwanie do zapłaty można wystawić jeżeli upłynął termin zapłaty za wystawioną fakturę.

Pozdrawiam!
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez wera2102 » Śr, 26 wrz 2012, 21:44

Bardzo dziękuję. Oczywiście przeglądałam już wcześniejsze posty, a postanowiłam jednak opisać moją sytuację z tego względu, iż na stronie internetowej Money.pl są informacje, że z racji faktu posiadania własnej działalności gospodarczej termin nie otrzymania platnosci, jaki musi upłynąć do wystawienia wezwania do zapłaty to 60 dni. Czy to prawda?
Ponad to chciałabym jeszcze prosić o informacje, czy jak w tej chwili zawieszę działalność, to nie przeszkodzi mi to w ściągnięciu tych należności?
I jakie mam możliwości, jeśli chodzi o zgłoszenie tej firmy do BIKu?
Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie
wera2102
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 23 wrz 2012, 07:48

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez Mateusz » Wt, 30 paź 2012, 05:12

Witam
Proszę o sprawdzenie mojego wezwania do zapłaty dotyczącego umów pożyczki. Termin spłaty umów już wygasł. Ubiegam się o odzyskanie należności głównej, odsetek oraz odsetek karnych. Od dłużnika otrzymałem zawiadomienie w którym przyznaje się do zalegania ze spłatą należności z poszczególnych umów. Jaka najbezpieczniejszą drogę mam obrać aby odzyskać pieniądze żeby nie wykręcił mi się od spłaty? Planuję złożyć pozew w postępowaniu nakazowym aby uzyskać sądowy nakaz zapłaty, czy dobrą drogę obrałem? W tym celu proszę o sprawdzenie mojego wezwania do zapłaty i poprawienia ewentualnych błędów. Z góry dziękuje serdecznie i pozdrawiam.



. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Miejscowość i data)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Nazwa, adres wierzyciela oraz nr dowodu osobistego)



. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Nazwa, adres dłużnika oraz nr dowodu osobistego)




WEZWANIE DO ZAPŁATY


Szanowny Panie,
Uprzejmie informuje, iż do dnia dzisiejszego nie otrzymałam zapłaty należności wynikającej z następującej umowy pożyczki:

1. Umowa pożyczki z dnia xx.xx.xxxxr na kwotę -xx.xxx-zł (słownie: xxx złotych 00/100) nie dokonane należności wynikające z tej umowy to:

• Zaległe odsetki w wysokości xx % w skali miesiąca naliczane od należności głównej, które powinny zostać uregulowane w terminach:

-Do dnia xx.xx.xxxxr w wysokości -x.xxx-zł (słownie: xxx złotych 00/100).

• Zwrot pełnej kwoty pożyczki jednorazowo w terminie do dnia xx.xx.xxxxr w wysokości -xx.xxx-zł (słownie: xxx złotych 00/100).

• Zaległe odsetki karne za opóźnienie spłaty pożyczki w ustalonym terminie w wysokości xx% od należności głównej w wysokości -x.xxx-zł (słownie: xxx złotych 00/100).


W związku z tym wzywam Pana do zapłaty w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma wyżej wymienionych kwot na łączną sumę: -xx.xxx-zł (słownie: xxx złotych 00/100). Nieuregulowanie należności w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma skutkować będzie wszczęciem postępowania sądowego.



Wpłaty proszę dokonać na podany niżej rachunek bankowy:


(nazwa banku)

(numer konta)



Załączniki:

1. Kserokopia Umowy pożyczki z dnia xx.xx.xxxxr.





Z poważaniem

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(podpis)
Mateusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 30 paź 2012, 04:51

Re: wzór wezwania do zapłaty

Postprzez Robert. » Cz, 1 lis 2012, 08:15

Witam,

Moim zdaniem wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron