egzekucja z wynagrodzenia za pracę

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

egzekucja z wynagrodzenia za pracę

Postprzez abert » N, 27 kwi 2008, 10:27

komornik pobierał 50% wynagrodzenia za prace, oraz tzw. "13'-tki. Czy moze dobrać się równiez do świadczenia z funduszu socjalnego -dofinansowanie urlopu pracownika i jego rodziny, czyli tzw. "wczasy pod gruszą"? Jesli tak, to czy zabiera swoje 50% z części przysłgujacej pracownikowi czy z całosci, czyli członków rodziny równiez?
Piszę w czasie przeszłym, bo nakaz zapłaty jest już uchylony, ale zanim Sad prześle mi postanowienie z pozbawieniem klauzuli minie 2-3 tygodnie, potem z tym do komornika, on do z-du pracy itd. - minie ponad miesiąc, i "z rozpędu" zakład może wysłać pieniądze komornikowi. Proszę więc, powiedzcie jak to jest z funduszem socjalnym?
abert
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 27 kwi 2008, 11:23

Niebudzącą wątpliwości odpowiedź na Twoje pytanie daje art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 roku o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, który stanowi, iż środki Funduszu nie podlegają egzekucji, z wyjątkiem przypadków, gdy egzekucja jest prowadzona w związku z zobowiązaniami Funduszu.

Na takie pytania aż nie chce się odpowiadać :(
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

fundusz socjalny

Postprzez abert » N, 27 kwi 2008, 11:40

Takie miałem przeczucie (logicznie myśląc), ale nie mam dostepu do szerokich, często niedostepnych zbiorów przepisów. nawet nie wiedziałem, że jest odrebne ureguowanie co do funduszów socjalnych. Przepraszam, ale przedewszystkim dziękuje!
abert
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości