Egzekucja a ZUS ?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Egzekucja a ZUS ?

Postprzez CHomik » Pt, 19 lip 2002, 15:44

Znajomy wystąpił o zaświadczenie o nie zaleganiu w składkach na ubezpieczenie społeczne. ZUS odmówił mu wydania stosownego zaświadczenia gdyż nie posiada dowodów wpłat za miesiące 11,12 / 2000 oraz 1 /2001.
Po przejrzeniu dokumentacji okazało się że należności za te miesiące zostały ściągnięte z jego konta w trybie egzekucji w mc. kwietniu 2001 (dział. gosp. prowadzona była do 30.03.2002) na potwierdzenie tego zostały wystawione dokumenty:

1. druk TYT-1 z kwotami, wierzycielem itp.
2.Dokument ZUS S-58 z kwotami i j.w.

po przesłaniu tych dokumentów ZUS upiera się że nie jest to potwierdzenie ściągnięcia kwot tylko informacja o zajęciu rachunku. I pytanie, jeśli ZUS ma rację to co jest potwierdzeniem ściągnięcia kwot ?

Pozdrawiam - CHomik
CHomik
 

Postprzez shuehos » So, 20 lip 2002, 19:10

I pytanie, jeśli ZUS ma rację to co jest potwierdzeniem ściągnięcia kwot ?




wyciąg z konta za dany okres
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez maxkolonko » So, 20 lip 2002, 19:55

Tak Zbyszek ma rację. Dokument TYT-1 jest to tylko wkładka do tytułu wykonawczego, z którym przyszedł do Cie najprawdopodobniej poborca z Urzedu Skarbowego. Jeżeli wpłaciłeś poborcy pieniądze, to ten wystawił Ci dowód wpłaty K-103. Jeżeli zapłaciłeś poprzez bank, pocztę to powinieneś mieś stosowny dowód wpłaty. Możesz udać się do Urzędu Skarbowego i poprosić o kopię dowodu wpłaty lub o wystawienie zaświadczenia, że zapłaciłeś przedmiotową kwotę (tylko, że ta ostatnia wersja jest płatna). Powodzenia w boju z ZUS -em.

Maxkolonko
maxkolonko
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » So, 20 lip 2002, 20:03

Wstydzisz się używać własnego imienia i/lub nazwiska??
Pomijając względy prawne podszywanie się pod osoby znane i używanie ich imienia i/lub nazwiska nie świadczy najlepiej o Tobie (delikatnie mówiąc).
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 20 lip 2002, 20:37

podszywanie się pod osoby znane i używanie ich imienia i/lub nazwiska nie świadczy najlepiej o Tobie (delikatnie mówiąc).


O podszywaniu można byłoby mówić, gdyby ktoś istotnie mógł w nie uwierzyć, tzn. gdyby wziął użytkownika Forum o nicku "maxkolonko" za korespodenta TVP z USA o tymże nazwisku. Myślę, że takiego niebezpieczeństwa nie ma :). Ja sobie równie dobrze mogę wybrać nick Prezydent czy Kwach i chyba nikt nie pomyśli, że istotnie jestem Prezydentem :):):)?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » So, 20 lip 2002, 20:58

O podszywaniu można byłoby mówić, gdyby ktoś ...............

Marcinie.
Z treści mojej uwagi do użytkownika z "kompleksami" wynika dość jednoznacznie (mam nadzieję), że nie zamierzam prowadzić dyskusji (także z Tobą) na ten temat - nie do Ciebie skierowana była moja uwaga.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 20 lip 2002, 21:12

nie do Ciebie skierowana była moja uwaga.


Andrzeju, upubliczniając swoją wypowiedź (zamieszczając ją na forum), czynisz ją potencjalnym przedmiotem ustosunkowania się innych użytkowników (w tym i mnie), którzy mogą jej nie podzielać (albo wręcz przeciwnie - wyrazić popacie). Jeśli uwaga ma być skierowana tylko do danej osoby, można wykorzystać do tego system "Prywatnych Wiadomości". Jeśli natomiast chciałeś dać publicznie wyraz swojej dezaprobacie dla postępowania danego użytkownika, to aktualne jest zdanie pierwsze.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » So, 20 lip 2002, 21:34

upubliczniając swoją wypowiedź (zamieszczając ją na forum), czynisz ją potencjalnym przedmiotem ustosunkowania się innych użytkowników (w tym i mnie), którzy mogą jej nie podzielać (albo wręcz przeciwnie - wyrazić popacie).

Moja wypowiedź jest skierowana "imiennie" (nie do Ciebie).
Jak będę chciał "uczynić ją przedmiotem ustosunkowania się innych użytkowników" to potrafię to zrobić w sposób nie budzący żadnej wątpliwości i nie potrzebuję w tym zakresie rady.
Jeśli uwaga ma być skierowana tylko do danej osoby, można wykorzystać do tego system "Prywatnych Wiadomości".

Jak będę korzystał z Twojego Forum to dostosuję się do Twoich zasad, a póki co ................. (auto cenzura).
Jeśli natomiast chciałeś dać publicznie wyraz swojej dezaprobacie

"Dając publicznie wyraz" robię to w sposób nie budzący wątpliwości (tak jak wyżej) do kogo się zwracam.
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 20 lip 2002, 21:42

Jak będę korzystał z Twojego Forum to dostosuję się do Twoich zasad


Spoko, nie zamierzam robić Darkowi konkurencji :):):).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 20 lip 2002, 21:53

a póki co ................. (auto cenzura).


Dostałem niedawno plik mp3, będący fragmentem tłumaczenia polskiej listy dialogowej w amerykańskim filmie.
Wygląda to tak:

Get fuck off! - idź sobie stąd!
Fuck you! - terefere!
Fuck you, too! - ty też terefere!.
:):):):):)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • egzekucja
    przez ag8nie8szka » Cz, 1 wrz 2005, 17:26
    1 Odpowiedzi
    862 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    Cz, 1 wrz 2005, 17:57
  • co z egzekucją?
    przez mraczek » Cz, 8 sie 2002, 20:42
    1 Odpowiedzi
    1020 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Cz, 8 sie 2002, 22:29
  • Egzekucja
    przez Sponsor » Cz, 3 lis 2005, 13:12
    5 Odpowiedzi
    1497 Wyświetlone
    Ostatni post przez Pandar Zobacz najnowszy post
    So, 5 lis 2005, 16:18
  • egzekucja
    przez ag8nie8szka » Pt, 16 wrz 2005, 20:08
    8 Odpowiedzi
    1817 Wyświetlone
    Ostatni post przez ag8nie8szka Zobacz najnowszy post
    So, 17 wrz 2005, 19:26
  • egzekucja
    przez bany43 » Cz, 15 maja 2008, 14:23
    1 Odpowiedzi
    948 Wyświetlone
    Ostatni post przez pinkiboy Zobacz najnowszy post
    Śr, 21 maja 2008, 16:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość