Egzekucja z wspólnej nieruchomości po dokonaniu rodzielności majątkowej

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Egzekucja z wspólnej nieruchomości po dokonaniu rodzielności majątkowej

Postprzez Agnah » Wt, 1 kwi 2008, 15:15

Mój dłużnik posiada nieruchomość we wspólności majątkowej z małżonką (wg wypisu z księgi wieczystej), jednak małżonkowie aktem notarialnym dokonali wyłączenia ustawowej wspólności, ale bez podziału majątku. Wiem, że po rozwiązaniu małżeństwa czy wspólności ustawowej wspólna dotychczas nieruchomość staje się własnością ułamkową każdego z małżonków. Czy w tej sytuacji można po prostu wszcząć egzekucję z udziału w nieruchomości należącego do dłużnika, w wysokości 1/2 ? Czy trzeba uzyskać jakimś cudem zmianę wpisu w księdze wieczystej o zmianie wspólności majątkowej we własność ułamkową?
Pytam ponieważ złożyłam już wniosek do komornika o egzekucję z udziału, ale małżonek wniósł sprzeciw jako współwłaściciel i komornik wzywa mnie do przedłożenia tytułu na współmałżonka, czego oczywiście nie jestem w stanie uzyskać. Proszę o pomoc.
Agnah
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość