władza wójta gminy?!

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

władza wójta gminy?!

Postprzez beatrycze » Śr, 2 sty 2008, 12:30

Witam!
Od dłuzszego czasu staram się o to aby gmina odremontowała drogę dojazdowa do posesji(droga ta w/g rejestru nalezy do gminy) .Wysyłałam masę pism z prosba o wyrównanie nierównosci na tej drodze gdyz jest to teren dosyc nierówny i podmokły.Odpowiedzi wójta były generalnie obiecujące tzn .ze np w IV kwartale roku biezącego zostanie wyrównana droga ale zawsze z jakims ograniczeniami(ze np tylko jakis odcinek 50m itp)(cała droga ma zaledwie 150m,jest to dojazd to trzech posesji)Jednak cała sprawa trwa juz dwa lata i ciągle nic się nie dzieje w tej kwestii,w końcu po któryms z kolei razie dostałam odpowiedz ze niby w/g rejestru gruntów droga ta nigdy nie stanowiła drogi i ze figuruje on w owych rejestach jako rola kl.II.Mało tego otrzymałam odpis tego rejestru ,ale ja jestem pewna ze kiedy wczesniej pytałam sie o ta droge powiedziano mi właśnie w urzedzie gminy ze ta droga nalezy do gminy.!!!A co za tym idzie to do nich nalezy jej utwardzanie.Problemem jest to ze nie wiem do kogo mogę zwrócić sie o to zeby przyjrzał sie pracy wójta na terenie gminy?To nie jest jedyna kwestia i sprawa ,z której wójt się nie wywiązuje.Gdzie mogę wiec to zgłosić?Moze akurat ktos z uzytkowników forum miało podobne problemy i może mi podpowiedziec jak sie dobrac do wójta:))Dziekuje i pozdrawiam
beatrycze
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 2 sty 2008, 20:56

mam podobne problemy. I z tym to odwolac sie mozemy do wyborcow
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez beatrycze » Śr, 2 sty 2008, 21:14

No tak,swiadoma jestem ze nie jetem jedyna:) a jeszcze jedno pytanko:jezeli na własny koszt utwardze te drogę i będę mieć na to faktuę ,czy moge ubiegać się w gminie o zwrot poniesionych kosztów?czy raczej jest to z gory przegrana sprawa?
beatrycze
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 3 sty 2008, 20:59

Jesli jest to droga gminna (bo sa co do tego przeciez watpliwosci) to nie sadze abys miala prawo dokonywac na niej jakiekolwiek prace. taka paranoja
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość