jak "pozbyć się " lokatora?

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

jak "pozbyć się " lokatora?

Postprzez monako35 » Cz, 27 wrz 2007, 09:06

Od 2004r.jestem jedynym właścicielem mieszkania własnościowego. W tamtym roku moj wtedy jeszcze mąż we wrześniu opuścił "po cichu" mieszkanie zabierając wszystkie swoje rzeczy. Jednakże zlośliwie robił wszystko tak żeby wyglądalo ze go z domu wyrzuciłam(pisał listy ze mam mu dać klucze itp).
W tym miesiącu wygrał sprawę o przywrócenie naruszonego posiadania.Mimo że miałam świadków,chodziłam wtedy też do Miejskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej...sąd nie dał wiary moim zeznaniom.Mówiłam całkowicie prawdę a wygrała niesprawiedliwość...na to patrzą dzieci.
Teraz nie wiem co robić.
Jeżeli złożę pismo o eksmisję to jak je motywować co w tym ma sie zawierać?
Czy może jest jakaś inna droga załatwienia tej sprawy? Jemu pomaga mamusia która była 30 lat ławnikiem a ja z dziećmi jestem sama...chcą mnie zgnębić ...najlepiej jak bym im dała mieszkanie.Nie stać mnie przecież na to.Jest z inną kobietą która ma mieszkanie a złośliwie mnie gnębi.
Co robić w takiej sytuacji?
monako35
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 27 wrz 2007, 09:26

Istotne jest to czy ow mąż (były mąż?) ma tytuł prawny do przebywania w tym lokalu. Jeśli nie ma - możesz wystąpić z pozwem o eksmisję powołując się właśnie na taki brak tytułu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Cz, 27 wrz 2007, 20:27

A mowiac prostszym jezykiem- jesli NAPRAWDE jestes jedynym wlascicielem tego mieszkania to z nakazem eksmisji nie bedzie problemu. Bo nie sadze , aby exmaz dysponowal umowa najmu czy innym temu podobnym tytulem. Ciekawe tylko jak jest z tym NAPRAWDE:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość