Jak się pozbyć uciążliwego lokatora??? Pomocy!!! Pilne!!!

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Jak się pozbyć uciążliwego lokatora??? Pomocy!!! Pilne!!!

Postprzez Hella » Wt, 8 lip 2008, 19:41

Mój problem wygląda nastepująco. Po śmierci mamy dostaliśmy w spadku razem z bratem mieszkanie. Jest ono naszą własnością, zostało wykupione jeszcze przez mamę. Niestety w lokalu tym mieszka konkubent mamy, który jest zameldowany. Niestety nasze relacje są bardzo negatywne i nie da sie z nim dogadać, jest to dla nas zupełnie obcy człowiek. Chcielibyśmy z bratem go wymeldować, a także wyprosić z mieszkania grzecznie mówiąc. Nie wiem czy mamy taką możliwość prawna. Nadmienić mogę, że ów męzczyzna uczęszcza do psychiatry z powodu depresji od ponad 2 lat. Czy jest dla nas jakiś ratunek by żyć normalnie??
Hella
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 9 lip 2008, 10:10

Pozew o eksmisję. :)
Skoro nie ma tytułu prawnego do lokalu (umowy najmu, użyczenia itp.), to zameldowanie przed niczym go nie uchroni.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Hella » N, 13 lip 2008, 10:41

To bardzo pocieszające. Słyszałam, że prawnie trzeba mu wręczyć wymówienie umowy użyczenia( która ustnie zawarł z mama). Tylko jestem pewna że on się nie wyprowadzi tak łatwo, poczuwa się do własności wszystkich rzeczy, które są w domu, jednak nie ma na to zadnych dowodów. Jak to konkretnie załatwić, żeby w jak najszybszym terminie się wyprowadził. Czy w momencie kiedy nie będzie sie chciał wyprowadzić, moge wezwać policję i pokazać wypowiedzenie umowy?? Czy jednak sprawa będzie musiała trafić do sądu i jak długo takie postępowanie moze trwać.
Hella
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 16 lip 2008, 10:22

Nie musisz nic mu wręczać ale bez procesu raczej nie wyeksmitujesz tego uciążliwego Pana.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości