???Jak pozbyć się nielegalnych lokatorów????

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

???Jak pozbyć się nielegalnych lokatorów????

Postprzez Julzzz » N, 22 cze 2008, 11:34

Szanowni Państwo,

Sprawa polega na tym,że jakieś 3 lata temu sprzedałem mieszkanie 2 paniom. Podpisaliśmy umowę przedwstępną, ale do przyrzeczonej nie doszło, ponieważ nie przyniosły reszty pieniędzy do zapłaty. Wpuściłem te panie do mieszkania, bo mówiły iż nie mają gdzie mieszkać, bo sprzedały swoje mieszkanie. Biorąc pod uwagę, że zadatek był w wysokości 2/3 wartości mieszkania nie wydawało się to dużym ryzykiem. Panie nie dotrzymały terminu umowy przyrzeczonej, który i tak 2 krotnie jeszcze dla ich wygody przedłużałem. W końcu zerwałem umowę i dostałem prawo do zadatku, który chciałem im zwrócić po wyprowadzeniu się, ale one uczynić tego nie chcą. Są to ewidentne oszustki, które podają wszystkich do sądu za swoje błędy łącznie z agentem nieruchomości i adwokatem. Sprawa jest u komornika,ale cały czas nie ma mieszkania zastępczego. Teraz mam 3 pytania:

Czy należy im się w ogóle mieszkanie zastępcze, skoro to nie była umowa najmu tylko czasowe pozwolenie na mieszkanie tam na czas zakończenia sprawy ( do podpisania umowy i potem po wywiązaniu si e nabyłyby prawo do mieszkania tam).

Czy mieszkanie zastępcze może być z terenu całej Polski i czy to ja muszę to załatwiać, skoro zapłaciłem komornikowi?

Czy mogę wejść z policją i wyprowadzić te panie z mojego mieszkania? Z tego co wiem policja może nam asystować przy wejściu do mieszkania,ale nie może ich wyrzucić, dlaczego?

Nie płacą na dodatek za mieszkanie.

Proszę o radę, ponieważ w tym kraju nie ma poszanowania własności i nawet dziki lokator ma większe prawa od właściciela.
Julzzz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 23 cze 2008, 14:40

Przede wszystkim możesz zwrócić się do gminy, gdzie położone jest Twoje mieszkanie, o wskazanie lokalu zastępczego a gdy gmina takiego nie wskaże możesz ścigać ją o odszkodowanie. Niedawno skutecznie rozwiązanie takie wdrożyła Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

THX

Postprzez Julz » Pn, 23 cze 2008, 22:41

Dzięki za podpowiedź. Czy naprawdę w tym wypadku mieszkanie zastępcze się należy?

Czy mogę załatwić to sam przy asyście policji?

Raczej wynajmowanie "łysych" nie jest w moim stylu, ale też słyszałem o takich przypadkach załatwiania tych problemów
Julz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 24 cze 2008, 12:39

Policja nie pomoże Ci w tym przypadku, co do "łysych"- nie wiem :)

Żeby legalnie przeprowadzić eksmisję musisz wnieść do sądu pozew o eksmisję.

Art. 1046 ust. 4 k.p.c. zakazuje eksmisji "na bruk" a szczegółowe zasady przeprowadzania eksmisji zawiera rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 stycznia 2005 roku w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości oraz szczegółowych warunków, jakim powinno odpowiadać tymczasowe pomieszczenie (Dz. U. Nr 17, poz. 155).
Stosownie do przepisów ww. rozporządzenia komornik nie może przeprowadzić eksmisji "na bruk". Musi poczekać, aż właściciel lub sam eksmitowany znajdzie pomieszczenie zastępcze. Jeżeli tego nie zrobią, komornik powinien zwrócić się o pomoc do gminy. Do czasu dostarczenia pomieszczenia komornik wstrzymuje eksmisję.
Pomieszczenie tymczasowe musi znajdować się w tej samej lub pobliskiej miejscowości. Na każdego domownika i samego eksmitowanego powinno przypadać co najmniej 5 m2 powierzchni mieszkalnej. W pomieszczeniu powinien być dostęp do: wody, ustępu (może znajdować się poza budynkiem), światła naturalnego, energii elektrycznej, ogrzewania. Œciany nie mogą być zawilgocone, a eksmitowany musi mieć możliwość zainstalowania sprzętu do gotowania posiłków.
Do pomieszczenia tymczasowego nie można eksmitować osoby mającej prawo do lokalu socjalnego.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

To co robić?

Postprzez Julz » Wt, 24 cze 2008, 22:19

Co najlepiej zrobić w takim wypadku>?

Skąd mogę załatwić taki lokal? Przecież na rynku nieruchomości nikt nie da lokalu za darmo dla nierobów.

Czekać latami na lokal socjalny? Potrzebuję sprzedać to mieszkanie, a panie mi to skutecznie umożliwiają.

HELP!
Julz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

HELP

Postprzez Julz » So, 28 cze 2008, 16:32

Proszę o pomysły jak to rozwiązać
Julz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 1 lip 2008, 16:25

Wnieś do sądu rejonowego właściwego miejscowo ze względu na położenie lokalu pozew o eksmisję. Bez tego ani rusz.
Jeśli Panie są tak sprytne jak sądzisz, to uzyskanie prawomocnego wyroku eksmisyjnego będzie Twoim największym problemem, nie zaś dalsze postępowanie :)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Eksmisja

Postprzez Julz » Wt, 1 lip 2008, 18:51

Mam już wyrok o eksmisję i sprawa jest u komornika, tylko że czekam na lokal zastępczy.

Z tego co słyszałem podobno takowy im się nie należy,ale z drugiej strony podobno nie ma eksmisji na bruk. Jak to z tym jest w tym przypadku- weszły w posiadanie mieszkanie poprzez oszustwo, to czy lokal zastępczy się należy?

Jeśli tak to skąd oprócz gminy, która to wiekami będzie załatwiać można taki lokal "skombinować"?
Julz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 2 lip 2008, 17:03

Nie można mówić o oszustwie w sytuacji, gdy nie dysponujesz prawomocnym wyrokiem skazującym za nie.

Są w Polsce komornicy, którzy eksmitują do noclegowni dla bezdomnych, są stosowane wybiegi, które nie mają nic wspólnego z przyzwoitością ale ja Ci o nich nie napiszę.

W Twojej sytuacji możesz naciskać na gminę grożąc pozwem o odszkodowanie, czy wreszcie taki pozew wnieść.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Julz » Śr, 9 lip 2008, 10:59

To napisz mi na maila jak możesz: julz@interia.pl

Mam już dość braku możliwości wyegzekwowania swojego majątku
Julz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości