Licytacja komornicza - pytania.

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Licytacja komornicza - pytania.

Postprzez Nolis » Pt, 7 wrz 2007, 10:52

Witam :)

Chciałabym zapytać czy gdy sąd postanowił o licytacji komorniczej danej ruchomości (konkretnie to magazyn 117 m2). Jej termin był wyznaczony przez komornika i nikt się nie zgłosił.

1. Czy mogę sprzedać swoją część tego magazynu (to część spadku podzielona pomiędzy 3 spadkobierców) jeżeli zgłosi się do mnie chętny na jego kupno?

2. Czy trzeba wystosować jakieś stosowne pismo z prośbą o pozwoleniem na sprzedaż tego typu czyli bez licytacji komorniczej?

Jak wiadomo taka licytacja jest mało korzystna. Zaznaczam też, że wcześniej Sąd też czekał, aż może znajdziemy na własną rękę jakiegoś kupca ale się nie udało a teraz jest taka okazja.

3. Czy można z niej skorzystać?

4. Jak zalegalizować taką transakcję. Chodzi mi o to, żeby wszystko było zgodnie z prawem.

5. Cz w przypadku gdy licytacja komornicza sie nie powiodła (nie sprzedano gruntu) to czy trzeba opłacić komornika albo ponieść jakieś koszty?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Nolis
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 7 wrz 2007, 21:20

Przede wszystkim co to za magazyn ktory jest ruchomoscia? Na kółkach czy co:)
A poza tym podaj wiecej szczegolow. Ja wnioskuje ze ta licytacja byla efektem postepowania o zniesienie wspolwlasnosci? Czy tak jest? Opisz sprawe dokladniej
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości