Opłata komornicza

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Opłata komornicza

Postprzez irenaaa » Pt, 27 lip 2007, 15:26

Proszę o pomoc. Mój ojciec wziął kredyt pod hipotekę i go nie spłacał. Bank wystąpił do komornika a ten przeprowadził 2 licytacje i nieruchomości nie sprzedał. Ojciec zmarł a ja odziedziczyłam nieruchomość z długiem. Poszłam do banku aby dali mi czas na sprzedaż tej nieruchomości i spłatę zadłużenia. Zobowiązałam się, że do końca sierpnia ureguluję zadłużenie a oni zawiesili czynności komornicze. Byłam u komornika i on wie, że bank zawiesil egzekucję długu a komornik mimo tego, że nic nie wyegzekwował żąda ode mnie 24 tyś zł za jego pracę. Moje pytanie brzmi: czy komornik może żądać zapłaty mimo tego, że nic nie wyegzekwował a ją się dogadałam z bankiem?
irenaaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 27 lip 2007, 19:58

Proszę o pomoc. Mój ojciec wziął kredyt pod hipotekę i go nie spłacał. Bank wystąpił do komornika a ten przeprowadził 2 licytacje i nieruchomości nie sprzedał. Ojciec zmarł a ja odziedziczyłam nieruchomość z długiem. Poszłam do banku aby dali mi czas na sprzedaż tej nieruchomości i spłatę zadłużenia. Zobowiązałam się, że do końca sierpnia ureguluję zadłużenie a oni zawiesili czynności komornicze. Byłam u komornika i on wie, że bank zawiesil egzekucję długu a komornik mimo tego, że nic nie wyegzekwował żąda ode mnie 24 tyś zł za jego pracę. Moje pytanie brzmi: czy komornik może żądać zapłaty mimo tego, że nic nie wyegzekwował a ją się dogadałam z bankiem?

Może. Nie wczesniej jednak niż bank spłacisz
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez irenaaa » Pt, 27 lip 2007, 21:28

Ale wyczytałam, że Trybunał Konstytucyjny uznał to niezgodne z Konstytucją i że można tych opłat uniknąć.
irenaaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pt, 27 lip 2007, 23:26

Ale wyczytałam, że Trybunał Konstytucyjny uznał to niezgodne z Konstytucją i że można tych opłat uniknąć.

TK 8 maja 2006 r rzeczywiscie tak uznal. Wyglada na to ze masz racje i komornik nie ma prawa niczego od Ciebie egzekwowac jesli bank wniesie o umorzenie egzekucji. Piszesz ze wniusl o zawieszenie, a wiec w tym momencie ani komornik nie moze nic od Ciebie egzekwowac, ani Ty nie mozesz byc pewna ze pozniej to nie nastapi
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez irenaaa » N, 29 lip 2007, 10:28

Już sama nie wiem co robić. Bo rozmawiałam ze znajomymi powiedzieli mi, że mam zapłacić temu komornikowi, bo z komornikiem nigdy się nie wygra. Gdyby chodziło o 1000 zł to bym nie żałowała tych pieniędzy ale tu sprawa się toczy o 24 tyś zł. Nie wiem czy pojść może do jakiegoś adwokata po poradę czy mam jakąś szanse? Czy lepiej nie walczyć, bo jak zaczne wojnę to komornik może podwoić swoje żądania.
irenaaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Irena01 » N, 29 lip 2007, 12:29

zawrzyj z bankiem ugodę i spłacaj .
oczywiście jak będziesz spłacać bank musi wystąpić zawieszenie.
Komornik więcej jak 15 % procent nie może ściągnąć.
i chyba też koszty egzekucyjne ulegają przedawnieniu .
Irena01
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 29 lip 2007, 14:42

Z komornikiem się wygra. Jesli bank wniósł o zawieszenie egzekucji (oficjalny wniosek do komornika-sprawdz) to od tego momentu komornik nie ma prawa do zadnego ruchu. Kwota jest duża wiec pewnie dlatego próbuje Cie przechytrzyc. W razie jakiegokolwiek ruchu egzekucyjnego- pisz do Sadu skargę- wygrasz na 100%. O wzroscie wynagrodzenia komornika z "zemsty" wogóle nie może być mowy. Decyzja TK jest świeza wiec stąd ta niepewność wielu stron, jednak jest ona wiąząca i nie podwazalna w przeciwieństwie do decyzji TK z 2005r która dotyczyła starych przepisów komorniczych
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez irenaaa » Wt, 31 lip 2007, 11:42

Nawet jeśli komornik już przeprowadził 2 licytacje, tylko nic nie wyegzekwował, bo nie sprzedał nieruchmości, to nie muszę mu płacić? Nie wiem także skąd komornik naliczył takie wysokie opłaty, gdyż zadłużenie jest na 75 tyś zł, więc 15% to na pewno nie jest 24 tyś zł. Teraz cały czas do mnie wydzwania i chce, żebym jak najszybciej mu to zapłaciła. Chciałabym jeszcze dodać, że to zadłużenie powstało już w 2003 r., więc wtedy jeszcze obowiązywały stare przepisy.
irenaaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 31 lip 2007, 20:29

Nawet jeśli komornik już przeprowadził 2 licytacje, tylko nic nie wyegzekwował, bo nie sprzedał nieruchmości, to nie muszę mu płacić? Nie wiem także skąd komornik naliczył takie wysokie opłaty, gdyż zadłużenie jest na 75 tyś zł, więc 15% to na pewno nie jest 24 tyś zł. Teraz cały czas do mnie wydzwania i chce, żebym jak najszybciej mu to zapłaciła. Chciałabym jeszcze dodać, że to zadłużenie powstało już w 2003 r., więc wtedy jeszcze obowiązywały stare przepisy.

Ale komornik musi dzialac wedlug nowych. Ja tez nie wiem z kad 24 tys. Do 15% dolicza koszty. Te zwiazane z licytacja sa nie male ale chyba nie az takie. Koszty musialby Ci wyliczyc. Jednak poniewaz nie moze od Ciebie egzekwowac to nie ma to znaczenia. Sprawdz czy bank zawiesil egzekucje, bo moze tu pies pogrzebany. Moze bank jedynie nie wskazal komornikowi nowych sposobow egzekucji a to juz zupelnie co innego.
I wracam do poczatku. Na przeprowadzenie licytacji, wyceny itd komornik zawsze bierze zaliczke od wierzyciela czyli od banku, wiec on nie straci . Co innego bank. Moze te koszty ci odpuscil, ale moze zawiesil postepowanie tylko w zakresie kwoty glownej, a koszty nakazal egzekwowac. Naprawde warto w banku zobaczyc kopie wniosku o zawieszenie aby wiedziec na czym tak naprawde sie stoi
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość