egzekucja komornicza

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

egzekucja komornicza

Postprzez siwmad » Pn, 8 mar 2004, 13:50

Witam,

co mi grozi w przypadku jak sprzedalem samochod na ktorym byl zastaw bankowy a teraz mam egzekucje tego kredytu i komornik chce ten samochod odebrac ale ja go nie mam komornik jeszcze o tym nie wie, ze samochod zostal sprzedany nie wiem co mam mu powiedziec i co on moze zrobic?

Pismo o wszczeciu egzekucji komornik dostarczyl w czwartek 4-03-2004

kwota dla banku to okolo 12.000 szukam srodkow zeby ja wplacic ale to potrwa. Jak czasowo wyglada dalej postepowanie egzekucyjne po pierwszej wizycie?

Czy w takim przypadku moge zostac oskarzony przez prokurature i dostac jakis wyrok za wyludzenie ile czasu moze to trwac ?
siwmad
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 8 mar 2004, 14:20

W zależności od sytuacji może wchodzić w grę odpowiedzialność karna z art. 297 § 2 kk lub z art 300 § 1 kk.

W myśl art. 297 § 2 kk, karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 podlega , kto wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nie powiadamia właściwego organu lub instytucji o powstaniu okoliczności mogących mieć wpływ na wstrzymanie lub ograniczenie wysokości udzielonego kredytu, pożyczki bankowej, gwarancji kredytowej, dotacji, subwencji lub zamówienia publicznego. Zapewne w umowie zastawu albo umowie kredytu był zapis zakazujący Ci zbywania samochodu, na którym ustanowiono zastaw albo przynajmniej zobowiązujący Cię do informowania o tym banku.

Art. 300 § 1 kk:
Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 8 mar 2004, 14:30

Jeśli chodzi o egzekucję, to zapewne komornik dostarczył Ci wezwanie do dobrowolnego zapłacenia egzekwowanej kwoty. Dalsza szybkość działań zależy od chęci do pracy komornika oraz determinacji wierzyciela (banku). Jeśli zamierzasz kredyt spłacić, tylko potrzebujesz na to czasu, powinieneś podjąć próbę negocjowania rozłożenia należności na raty.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez siwmad » Pn, 8 mar 2004, 14:35

Negocjowac z bankiem czy komornikiem?
siwmad
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 8 mar 2004, 15:08

Raczej z bankiem, bo on jest wierzycielem. Komornik działa na wniosek wierzyciela.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron