Brak meldunku dla działalności gospodarczej [taksówka]

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Brak meldunku dla działalności gospodarczej [taksówka]

Postprzez raf123 » Śr, 8 sie 2007, 20:09

Prowadzę działalność gospodarczą (jestem taksówkarzem) i muszę posiadać meldunek w mieście w którym pracuję. Zostałem wymeldowany, obecnie nie posiadam żadnego meldunku. Toczy się sprawa spadkowa po mojej żonie, po której będę dziedziczył nieruchomość, dzięki czemu będę mógł się zameldować w mieście w którym pracuję. Ale nie wiem kiedy zakończy się ta sprawa prawomocnym wyrokiem. W związku z tym do czasu, aż zakończy się sprawa spadkowa planuję pracować bez meldunku. Czy coś mi za to grozi?
raf123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Śr, 8 sie 2007, 20:42

Nie sadze. To wlasciwie istotne jest przy ubieganiu sie o licencje czy koncesje. Obecnie to nikogo nie obchodzi
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Śr, 8 sie 2007, 21:53

Nie sadze.




To proste.ustawy podatkowe nie posługują się tym pojęciem
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

meldunek

Postprzez pinkiboy » Cz, 9 sie 2007, 15:16

Pojęcie "stałe zameldowanie" właściwie nie funkcjonuje i ni ema znaczenia przy czynnościach administracyjnych i cywilno - prawnych. Ważne "stałe zamieszkanie". Oba pojęcia w świadomości durnowatych urzędników są tożsame i często z powodu braku meldunku w życiu codziennym zarówno przedsiębiorcy jak i osoby fizyczne mają niemałe problemy.
Orzecnictwo i aktualne przepisy stwierdzają jasno: stałe zameldownie lub jego brak nie niesie za sobą żadnych konsekwencji prawnych. Co innego ze "stałym zamieszkaniem" abye je stwierdzić lub uprawdopodobnić urzędnicy żądają okazania dokumentu potwierdzającego meldunek i koło się zamyka.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Dzieki za pomoc

Postprzez luklaw » Pt, 10 sie 2007, 10:36

JAk w temacie dz :)
luklaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dzieki za pomoc

Postprzez luklaw » Pt, 10 sie 2007, 10:36

JAk w temacie dz :)
luklaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 10 sie 2007, 14:32

Prowadzę działalność gospodarczą (jestem taksówkarzem) i muszę posiadać meldunek w mieście w którym pracuję.


Z jakiego aktu prawnego wynika obowiązek posiadania meldunku i czy rzeczywiście mowa jest tam o zameldowaniu?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość