Wykup mieszkania

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Wykup mieszkania

Postprzez kier_as » Wt, 31 lip 2007, 23:50

Wie ktoś może, czy obecna ustawa o wykupie mieszkań spółdzielczych za wartośc nominalną spłaconego przez państwo kredytu dotyczy również mieszkań na których do dnia dzisiejszego ciąży kredyt? O ile wiem wykup takich mieszkań oparty był na innej ustawie mówiącej o umozeniu 70% kredytu w przypadku jednorazowej spłaty. Jak to więc jest teraz?
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 4 sie 2007, 17:10

Czyżby znów jedynie Darek posiadał wiedze? A On pewnie na wakacjach:( Pech
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

spółdzielnie

Postprzez pinkiboy » Pn, 6 sie 2007, 19:22

Spokojnie, spokojnie! Spółdzielnie mimo wejścia w życie Ustawy, maja jeszcze kilka miesięcy na dostosowanie się do nowej rzeczywistości. Jeżeli nie zorganizują warunków umożliwiających wykup groża im dotkliwe kary finansowe.
W chwili obecnej wykup to jeszcze przyszłość.
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez kier_as » Pn, 6 sie 2007, 21:29

Wydaje mi sie pinki ze odpowiedziales mi nieco nie na temat. Za dobre checi dziekuje:)
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 6 sie 2007, 22:11

A ja myślę że pinkiboy trzyma się wątku.
Moim zdaniem, uspokaja, że Darek zdąży wrócić nawet jeśłi rzeczywiście jest na urlopie :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 6 sie 2007, 23:24

Nie pytałem co robią Spółdzielnie. Przeczytaj dokładnie
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

ok

Postprzez pinkiboy » Wt, 7 sie 2007, 18:21

Tylko, że aktualnie wszystkie kwestie nie są jeszcze do końca rozwiązana. Darek spokojnie zdązy wrócic z urlopu.
Nie wiadomo dzisiaj jak spółdzielnie wywiąża się z całości ustawy, nie mówiąc już o kazusach jak powyższy. Na razie radzę złozyć w spółdzielni stosowny wniosek i poczekac (aż wróci Darek, hehe?)
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez kier_as » Wt, 7 sie 2007, 21:16

W spółdzielni powiedziano jeszcze przed wejściem w życie tej nowej ustawy. Wpłacasz dziś 30% ciążącego na mieszkaniu kredytu i jutro mieszkanie jest Twoje. Podano dokładna kwotę do zapłaty na ten dzień informując że z każdym miesiącem jest ona mniejsza gdyż kredyt jest spłacany również w czynszu. Te 30% to 10.000,-. Stąd moje pytanie czy nowa ustawa coś w tej kwestii zmienia czy też nie dotyczy ona w zadnym stopniu mieszkań z nadal nie spłaconym kredytem. I nie obchodzi mnie co mysli o tym Spółdzielnia tylko co myślą prawnicy i mówię ustawy
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość