potrzebuje pomocy w sprawie kazusu

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

potrzebuje pomocy w sprawie kazusu

Postprzez milka » Wt, 15 sty 2002, 13:06

wójt pewnej gminy przez rozporządzeniem zmieniającym otrzymywał dodatek służbowy, po 26 lipca 2000r. dodatek specjalny ale w mniejszezj wyskości, odwołał się do sądu rejonowego
i sprawę wygrał
czy ktos może mi pomóc w sprawie uzasadnienia do tego wyroku
tzn. na jakiej podstawie sąd przyznał rację wójtowi
nadmienię
milka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 15 sty 2002, 13:47

Niestety, Twój opis jest tak niejasny, że trudno się w nim połapać. Ograniczę się wobec tego do stwierdzenia, że właściwym adresatem prośby o uzasadnienie wyroku nie jest Forum, tylko sąd wydający wyrok. Stosownie do art. 328 § 1 kpc, uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku. Zgodnie z art. 328 § 2, uzasadnienie wyroku powinno zawierać wskazanie podstawy faktycznej rozstrzygnięcia, a mianowicie: ustalenie faktów, które sąd uznał za udowodnione, dowodów, na których się oparł, i przyczyn, dla których innym dowodom odmówił wiarygodności i mocy dowodowej, oraz wyjaśnienie podstawy prawnej wyroku z przytoczeniem przepisów prawa.

Marcin
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

odp

Postprzez milka » Wt, 15 sty 2002, 14:53

Niestety, Twój opis jest tak niejasny, że trudno się w nim połapać. Ograniczę się wobec tego do stwierdzenia, że właściwym adresatem prośby o uzasadnienie wyroku nie jest Forum, tylko sąd wydający wyrok. Stosownie do art. 328 § 1 kpc, uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku. Zgodnie z art. 328 § 2, uzasadnienie wyroku powinno zawierać wskazanie podstawy faktycznej rozstrzygnięcia, a mianowicie: ustalenie faktów, które sąd uznał za udowodnione, dowodów, na których się oparł, i przyczyn, dla których innym dowodom odmówił wiarygodności i mocy dowodowej, oraz wyjaśnienie podstawy prawnej wyroku z przytoczeniem przepisów prawa.

Marcin


Marcinie
wszystko o czym piszesz jest mi znane
sęk w tym, iż nie jestem stroną w sprawie nie mam interesu prawnego i faktycznego, sprawa ta interesuje mi całkiem prywatnie. W związku z powyższym zwróciłam się do użytkowników forum o zdanie : co mógł zamieścić sąd w uzasadnieniu ? do tej sprawy
milka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Potrzebuję pomocy w sprawie cazusu

Postprzez mariagrazynaw » Wt, 15 sty 2002, 19:24

...>
============================================================

Skoro wszystko, o czym pisał Marcin, jest Ci znane, to zapewne znasz też krążące między nami, prawnikami powiedzenie:
"niezbadane są wyroki boskie i...sądowe".

Ja się nie podejmuję, nie znając akt sprawy, stanu faktycznego i prawnego myśleć za sąd, który - mniemam - po dogłębnej analizie stanu faktycznego i prawnego orzekł tak, jak orzekł.

Ponadto, skoro nie masz interesu ani faktycznego faktycznego, ani prawnego, a sprawa interesuje Cię " całkiem prywatnie ", to oznacza, że jednak interes masz, więc widzę jedno rozwiązanie: zwróć się z prośbą do osób zainteresowanych w sprawie - może Ci udostępnią owo uzasadnienie.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez milka » Cz, 17 sty 2002, 13:51

...>
============================================================

Skoro wszystko, o czym pisał Marcin, jest Ci znane, to zapewne znasz też krążące między nami, prawnikami powiedzenie:
"niezbadane są wyroki boskie i...sądowe".

Ja się nie podejmuję, nie znając akt sprawy, stanu faktycznego i prawnego myśleć za sąd, który - mniemam - po dogłębnej analizie stanu faktycznego i prawnego orzekł tak, jak orzekł.

Ponadto, skoro nie masz interesu ani faktycznego faktycznego, ani prawnego, a sprawa interesuje Cię " całkiem prywatnie ", to oznacza, że jednak interes masz, więc widzę jedno rozwiązanie: zwróć się z prośbą do osób zainteresowanych w sprawie - może Ci udostępnią owo uzasadnienie.
mgw



Tak interes mam i gdybym tylko mogła to informacje takie od stron uzyskałabym, ale niestety nie jest to mozliwe.
milka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pinkiboy » Wt, 30 sty 2007, 01:58

Szanowna Pani pradopodobnie raczy studiować a odpowiadający nie pojeli, że jest to po prostu kazus. Małe pole do popisu dla wyobraźni. Cos na kształt glosy, w tym wypadku pozytywnej. I o ile mam rację wypadałoby na chwilę "zostać" Sędzią i napisac uzasadnienie do wyroku. Proste?
Pozdrawiam
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez admin » Wt, 30 sty 2007, 12:22

Pinkiboy, ale masz refleks- odkopałeś wątek po pięciu latach :)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości