PRACA NA EMERYTURZE

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

PRACA NA EMERYTURZE

Postprzez roko » Wt, 9 sty 2007, 11:14

Witam ! Chciałbym na początku mojej pierwszej wizyty powitać wszystkich forumowiczów. W związku z artykułem w Gazecie Podatkowej z dnia 08.01.07 pt" Czy opłaca się pracować na emeryturze?" zrodziło mi się pytanie. Jestem od lutego 2006 roku emerytem wojskowym w wieku 37 lat. Chciałbym założyć działalność gospodarczą polegającą na "muzykowaniu", czyli zarejestrować się jako muzyk grający na imprezach wszelakiego rodzaju. W powyższym artykule autorka napisała :
" Zasady dotyczące zawieszania i zmniejszania wysokości emerytur i rent nie dotyczą też emerytów i rencistów osiągających honoraria z tytułu działalności twórczej i artystycznej". Czy mam rozumieć, że dotyczy to muzyka grającego na imprezach okolicznościowych ?. Nadmienię, że wykonuję również utwory własnego autorstwa. Dziękuję za odpowiedź.
roko
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez roko » Wt, 9 sty 2007, 21:51

Czy prowadząc działalność gospodarczą jako emeryt muszę odprowadzać drugą składkę zdrowotną ?
roko
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość