niedotrzymanie umowy

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

! Niedotrzymanie umowy przez pracodawcę !

Postprzez Xar » Śr, 3 sty 2007, 00:32

Podpisałem umowę z firmą X na prowadzenie szkolen w firmie Y. Po przyjezdzie na miejsce szkolenia okazalo sie ze firma Y nie wiedziala o jego rozpoczeciu a nawet o cenie za godzinę. Dostalem w tym wypadku propozycję aby prowadzic szkolenie bez posrednika-czyli firmy X. Dla firmy Y to mniejszy koszt a dla mnie nawet wieksza kasa. Firma Y nie moze sie dogadac co do warunków z X.

Czy w tym wypadku moge ominąć X, mimo ze mam podpisana juz z nimi umowe, gdzie jest zastrzeżenie o karze w przypadku takiej czynnosci. Czy ta umowa jest wazna skoro z firma Y, firma X nie ustaliła szczegółów,a ze mną bezczelnie podpisali umowe?
Xar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 3 sty 2007, 09:27

W tym co piszesz nie widzę na razie powodów dla których Twoja umowa z firmą X miałaby być nieważna, czy bezskuteczna.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Niedotrzymanie Umowy

Postprzez Xar » Śr, 3 sty 2007, 12:18

Chodzi o to, że ze mną podpisano umowę na 12 miesięcy na prowadzenie kursu w firmie Y, która jeszcze nie ustaliła szczegółów z firmą X, a co więcej nie ustaliła nawet na 100 % czy kurs się odbędzie.
Xar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 3 sty 2007, 22:49

Podtrzymuję swoje stanowisko. Być może z tej sytuacji mogą wynikać (obecnie lub w przyszłości) jakieś przysługujące Ci roszczenia, ale na razie nie przychodzi mi do głowy nic co by powodowało bezskuteczność czy nieważność Twojej umowy.

W szczególności firma X w każdej chwili może podpisać umowę z firmą Y i okaże się że Twoja umowa z firmą X będzie mogła być bez żadnych przeszkód wykonana.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Xar » Pt, 5 sty 2007, 12:25

Okazuje się , że firmy się nie dogadają. CZy w tej sztuacji mog zreyzgnowac z wspolpracy z X
Xar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron