Uciążliwy "sąsiad"....

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Uciążliwy "sąsiad"....

Postprzez Esokal » Cz, 17 sie 2006, 14:11

Sprawa dziwna i "nowa". Tylko prosze nie odebrać mnie źle. Nie atakuję katolików ani innych wyznań.


Mieszkam na spokojnym osiedlu, niedaleko wisły. Widok z okna był super dwa nowe eleganckie bloki, lasek, wał p. powodziowy i wisła. W zeszłym roku przy samym wale, w prześwicie rozpoczęto budowę jakieiś willi. (pomijam że to teren zalewowy i byle Bolek pozwolenia na budowę by nie dostał) Na początku kwietnia tego roku "willa" została upiększona dzwonnicą i przerobiona na kościół. Efekt taki że w każde święta i w każdą niedzielę wystarczy otworzyć okno aby "uczestniczyć" w mszy - głośniki na zewnątrz i te sprawy.

I pytanko, co można zrobić (prawnie) i czy wogóle zaczynać jakąś batalię, bo mimo iż w blokach mieszka spora część cudzoziemców różnych wyznań to obawiam się ataków moherowej koalicji. Ja nikomu z praktyką religijną do chałupy z buciorami się nie pakuję więc dlaczego ktoś miałby mi to robić ?
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 sie 2006, 17:22

Efekt taki że w każde święta i w każdą niedzielę wystarczy otworzyć okno aby "uczestniczyć" w mszy - głośniki na zewnątrz i te sprawy.




I tak bym się cieszył,w cerkwi potrafią walić w dzwony całą noc.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 sie 2006, 17:23

I pytanko, co można zrobić (prawnie)



Podnieść cenę za księgi i myśleć o nowym lokum.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 sie 2006, 17:30

Ja nikomu z praktyką religijną do chałupy z buciorami się nie pakuję więc dlaczego ktoś miałby mi to robić ?


A jak towarzysze biegali w pochodach pierwszomajowych też byłeś przeciw?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 17 sie 2006, 18:00

A jak towarzysze biegali w pochodach pierwszomajowych też byłeś przeciw?


Jak zaczynali to mnie nie było, a jak kończyli to miałem 8 lat.



I tak bym się cieszył,w cerkwi potrafią walić w dzwony całą noc.


To może mam się cieszyć że w ryj zarwałem bo zawsze mógłby mi ktoś łeb odstrzelić ? :D


To nie kwestia cieszyć się czy płakać, ale są jakieś granice. Ciekawe jakby zareagowali gdbym walnął sobie "piecyk" kilka kolumn i zaczął nadawać transmisje muezzina z wieży meczetu przez balkon. W końcu w świeckim kraju żyjemy i mamy wolność wyznania.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 sie 2006, 20:55

Grozi im eksmisja za zbyt głośne modlitwy
Siedmioosobowej rodzinie ze wschodniego Berlina grozi eksmisja za głośne nocne sesje modlitewne, zakłócające spokój sąsiadom - doniosła gazeta "Bild-Zeitung".
Modlitwy słychać podobno w całym bloku. "Naprawdę nie chcę przeszkadzać sąsiadom, ale nagłośnienie jest potrzebne w naszej walce z diabłem" - powiedział gazecie Pierre D., który jest głową tej chrześcijańskiej rodziny.

Sąsiedzi mają dość; ich skargi doprowadziły do wydania nakazu eksmisji, przeciwko któremu rodzina protestuje teraz w sądzie. "Musimy wychodzić rano do pracy, więc potrzebny jest nam sen" - mówił jeden z sąsiadów, opisując głośne modlitewne śpiewy i okrzyki, rozpoczynające się nierzadko o wpół do trzeciej nad ranem i słyszane w całym dziesięciopiętrowym bloku.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 17 sie 2006, 22:25

Ciekawe jakby zareagowali gdbym walnął sobie "piecyk" kilka kolumn i zaczął nadawać transmisje muezzina z wieży meczetu przez balkon



Mieszkam na ostatnim piętrze i w zasadzie hałasy do mnie nie docierają,jak mieszkałem przy cerkwii to rzeczywiście szlak mnie trafiał,ale oni dzwonili w nocy.Na szcęsie poszli
na Grabarkę to do jutra będzie spokój.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości