Przeniesienie najmu lokalu.

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Przeniesienie najmu lokalu.

Postprzez kropka25 » So, 24 wrz 2005, 00:34

Witam,mam problem i prosze aby ktos mi pomogl.Otoz jestem zameldowa wraz cz córka w mieszkaniu spoldzielczym wraz z innym lokatorem,ktory to jest glownym najemca tegoz lokalu.Problem polega na tym ze on juz tu niemieszka i niebedzie mieszkal, i chcialby przeniesc glowny najem na mnie.Chcialabym wiedziec czy mozna to zrobic i jaka jest procedura.Slyzsalam bowiem ze wystarczy ze osoba ta sie wymelduje i prawo najmu przechodzi na mnie (mam meldunek na stale).Jak to faktycznie wyglada?
kropka25
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 24 wrz 2005, 09:05

1. Meldunek to kategoria administracyjnoprawna (służy ewidencji ludności) i nie przesądza o tytule prawnym (prawie) do lokalu.
2. Jaki status ma to mieszkanie - własnościowe czy lokatorskie ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ccicci » So, 24 wrz 2005, 20:43

Sądząc z wypowiedzi najprawdopodobniej będzie lokatorskie. Wtedy wystarczy jeśli obie osoby przejdą się do spółdzielni do działu członkowskiego i tam urzędasy już same bądą wiedziały jak załatwić cesję wkładu mieszkaniowego, no i przyjęcie nowego członka do spółdzielni. Tak czy siak sama tego nie załatwisz.
ccicci
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości