Sprostowanie nakazu zapłaty

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Sprostowanie nakazu zapłaty

Postprzez aaaciek » Śr, 30 mar 2005, 21:05

Czołem

Mój problem: mam nakaz zapłaty, który został wydany 2 lata temu przeciwko mojemu dłużnikowi (podmiot gosp.) - trafił wówczas do komornika...komornik niestety postępowanie umorzył w sytuacji bezskuteczności egzekucji; argumentacja: dłużnik nie przebywa na adresie podanym...

Na dzień dzisiejszy - po 2 latach - posiadam aktualny adres dłużnika, aczkolwiek wiem że się ukrywać próbuje...

I tu przechodzimy do meritum mojego problema: chce oddać sprawe raz jeszcze do komornika i chce żeby wszystko było do końca dopracowane, ale problem w tym iż firma (mój dłużnik) widnieje w KRS-ie od początku swej działalności pod nazawą: IKS IGREK ZET Sp. z o.o., a ja podając ich do sądu podałem ich nazwe jako IKS IGREK Sp. z o.o. - mój błąd...wiem:(

Uściślenie teko szkopułu jest dla mnie dlatego tak ważne, ponieważ dowiedziałem się, iż m. in. to było przyczyną umorzenia egzekucji komorniczej...

Zgłosiłem się ostatnio więc do tego samego Sądu co 2 lata wcześniej z prośbą o sprostowanie nakazu zapłaty przez podanie w nakazie kompletnej nazwy firmy-dłużnika, i co usłyszałem: NIE! Podobno wina tkwi tylko po mojej stronie i teraz musze jeszcze raz podać tą firme do Sądu wpisując w pozwie pełną nazwe firmy...

Prawda ci to czy nie?
Sąd nie ma obowiązku sprawdzać poprawności pozwu, weryfikując m. in. nazwe firmy?

Prosze o pomoc - chodzi o naprawde sporą sume...

Pozdrawiam
maciek
aaaciek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 31 mar 2005, 10:32

Niestety, nie widzę przesłanek do sprostowania nakazu. Art. 350 § 1 kpc stanowi, że sąd może z urzędu sprostować w wyroku niedokładności, błędy pisarskie albo rachunkowe lub inne oczywiste omyłki. SN w wyroku z dnia 8 czerwca 1977 r., IV PRN 4/77, przyjął, że w trybie art. 350 kpc można prostować tylko pomyłki sądu, natomiast niedopuszczalne jest sprostowanie pomyłki spowodowanej przez stronę.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości