Odrzucnie sprzeciwu donakazu zapłaty?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Odrzucnie sprzeciwu donakazu zapłaty?

Postprzez Maja26 » Pt, 19 paź 2012, 08:30

Bardzo mocno proszę o pomoc.
Dostałam informacje od komornika o zajęciu nadwyżki podatku. Dowiedziałam się, że była sprawa sądowa i jest nakaz zapłatyw postępowaniu upominawczym. Tyle,że wierzyciel podał Sądowi zły adres. Złożyłam wniosek o przewrócenie terminu do sprzeciwu i złożyłam sprzeciw( przedawnienie).

Sąd wysłał mi i wierzycielowi postanowienia:
-o przywróceniu terminu,
- o uchyleniu klauzuli wykonalności zgodnie z art. 359 §2 kpc,
oraz informację,iż postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności nie jest postanowieniem kończącym postępowanie w sprawie.( z postanowienia SN z dnia 11 sierpnia 2005 r. w sprawie III CPN 4/5)
-uchylenie wzmianki o prawomocności nakazu.
termin rozprawy.

Wierzyciel wniósł do Sądu odpowiedź na mój sprzeciw (dostałam kopię tego pisma).
Wierzyciel pisze, iż po pominięciu dwutygodniowego terminu do wniesienia sprzeciwu, przysługiwał mi zupełnie inny instrument tzn. zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności, które można wnieść w terminie tygodnia.Jako,że ja nie wniosłam zażalenia wierzyciel wnosi o odrzuceniu mojego wniosku o przywrócenie terminu oraz odrzucenie sprzeciwu.Uzasadnienia wierzyciela to 3 strony a4, nie będę ich przytaczać.
Chodzi o to czy brak mojego zażalenia na klauzulę wykonalności może być powodem odrzucenia mojego sprzeciwu.

PS. Czytałam,o tym iż brak zażalenia może być problemem z komornikiem, bo nie uchylona klauzula wykonalności powoduję,iż komornik prowadzi czynności egzekucyjne, mimo wygranej sprawy w Sądzie. Nasuwa mi to myśl,ze skoro dziesiątki spraw mimo nie uchylenia klauzuli wykonalności dłużnicy wygrywają, ( a skoro klauzula nie jest uchylona, znaczy wniosku jak ja nie złożyli)czy możliwe, ze mi Sąd nie uzna sprzeciwu z powodu braku zażalenia, tym bardziej, iż Sąd sam z urzędu klauzulę uchylił.
Maja26
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 19 paź 2012, 08:10

Re: Odrzucnie sprzeciwu donakazu zapłaty?

Postprzez Maja26 » Wt, 23 paź 2012, 03:00

Nie aktualne.
Maja26
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 19 paź 2012, 08:10


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron