wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy w trybie art. 335 § 1 kpk

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy w trybie art. 335 § 1 kpk

Postprzez Tadeusz » Pn, 28 mar 2005, 14:27

Podejrzany dogadał się z prokuratorem i zamias aktu oskarżenia do sądu wpłynął wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy w trybie art. 335 § 1 kpk. Ja nie chcę się na to zgodzić, ponieważ uważam, że zaproponowana kara jest nie adekwatna do czynu. Co mogę zrobić aby doszło jednak do "normalnej" rozprawy sądowej. Jestem pokrzywdzonym w sprawie.
Tadeusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Wt, 29 mar 2005, 12:29

Możesz zgłosić swój udział w postępowaniu jako oskarżyciel posiłkowy i zaskarżyć wydany wyrok.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 30 mar 2005, 09:51

Możesz zgłosić swój udział w postępowaniu jako oskarżyciel posiłkowy

Najpóźniej na posiedzeniu sądu, na którym będzie rozpatrywany wniosek - art. 343 § 5 kpk.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 1 kwi 2005, 21:22

Możesz zgłosić swój udział w postępowaniu jako oskarżyciel posiłkowy i zaskarżyć wydany wyrok.


Podzielam ten pogląd.
Dodam, że niezależnie od zgłoszenia się jako oskarżyciel posiłkowy możesz też wziąć udział w posiedzeniu Sądu w przedmiocie rozpoznania wniosku o skazanie bez rozprawy (Sąd ma obowiązek zawiadomić Cię o terminie doręczając Ci odpis aktu oskarżenia) i już wtedy zaznaczyć, że nie zgadzasz się na uwzględnienie wniosku. Co prawda Twoje stanowisko dla Sądu nie jest wiążące ale może wpłynąć np. na to że Sąd podzieli Twoje zastrzeżenia i skieruje sprawę do rozpoznania na zasadach ogólnych (na rozprawę). W razie skierowania sprawy na rozprawę będziesz mógł jako oskarżyciel posiłkowy korzystać z uprawnień strony procesu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości