odpowiedzialność pracownika

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

odpowiedzialność pracownika

Postprzez kadam » Cz, 17 mar 2005, 09:21

mam taki problem a rzcaje brak problemu

pracownik jedzie samochodem słuzbowym. powoduje wypadek (wina ewidentna pracownika)
ubezpieczyciel przekazuje nam dokumenty dot. przebiegu wypadku, pracownik od mawia wypełnienia.

jaka jest w tym przypadku rola Firmy?

wyprostujcie mnie,jeśli xle kombinuje. postanowiłem przekazać oświadczenie do ubezpieczyciela,iz pracownik odmówił wypełnienia dokumentacji, motywując to istnieniem policyjnego protokołu, a także informacją,iż prowadził pojazd w tym dniu bez zgody pracodawcy (sobota).
nie ruszam mojego ac i ściągam droga postępowania sadowego nalezność za naprawę od pracownika
kadam
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 mar 2005, 09:56

Ponieważ rzadko zdarza się, aby ktoś powodował wypadek drogowy umyślnie, nie można wykluczyć ograniczenia odpowiedzialności pracownika do kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia (art. 119 kp.). Z uwagi jednak na okoliczności sprawy (wykorzystanie samochodu w dzień wolny od pracy bez zgody pracodawcy, odmowa podpisania dokumentów), można byłoby próbować dochodzić odszkodowania w pełnej wysokości.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kadam » Cz, 17 mar 2005, 10:00

i to własnie chciałem usłyszeć
kadam
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości