Zwrot pieniędzy - firma firmie

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Zwrot pieniędzy - firma firmie

Postprzez hot » N, 6 mar 2005, 05:07

Zakupiłem w pewnej firmie hosting www i po przelaniu pieniędzy na jej konto kilkanaście godzin po z niego zrezygnowałem (jeszcze przed otrzymaniem usługi) - przeczucie, nie mogłem się skontaktować w ciągu 24h z osobami z tej firmy, stąd podjąłem decyzję o rezygnacji na podstawie jednego z punktów umowy, który taką możliwość zakładał (zresztą pracownicy firmy się nie podpisywali pod listami e-mail, chociażby z samego imienia, mimo moich próśb). Po pewnym czasie walenia pocztą elektroniczną do firmy (3 tygodnie) otrzymałem fakturę vat i fakturę korektę niwelującą sumę - do zwrotu. Faktury kopie odesłałem firmie, która je otrzymała (potwierdzenie otrzymania). Od pewnego czasu nie mogę się doprosić zwrotu pieniędzy, tj. sumy która widnieje na fakturze skorygowanej. Chodzi o sumę powyżej 250 zł netto. Co mam zrobić, żeby nie tracić czasu i pieniędzy, zaś sumę odzyskać? Jak w tej kwestii wyglądają kwestie prawne?
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 6 mar 2005, 20:09

Wyślij do firmy wezwanie do zapłaty z konkretnym terminem na zwrot kwoty. Jeśli to nic nie da, możesz wystąpić do sądu z pozwem o zapłatę w postępowaniu uproszczonym (na urzędowym formularzu).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 6 mar 2005, 20:14

Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość