Wpłata pieniędzy na konto a komornik

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Wpłata pieniędzy na konto a komornik

Postprzez pawel1992k » Pn, 2 cze 2014, 21:24

Dzień dobry.
Jestem tu nowy dlatego proszę o wyrozumiałość, nie jestem pewny czy to dobry dział dlatego proszę o ewentualne przeniesienie tematu gdzie indziej.

Ale do rzeczy, rodzice odłożyli sobie większą sumę pieniędzy do przysłowiowej skarpety, jednak teraz chcieli by te pieniądze wpłacić na konto żeby pracowały na siebie. Nie jest to jednak takie proste, bo nad ojcem ciąży komornik.
Czy jeżeli mama założy konto tylko na siebie to czy komornik ma prawo wejść na to konto?

I druga sprawa czy jeżeli ja chciał bym wpłacić te pieniądze na konto oszczędnościowe, to czy urząd skarbowy może przyczepić się do mnie (mam 22 lata i od roku stałą prace) skąd mam te pieniądze i będę miał z tego tytułu kłopoty?

Bardzo proszę o podpowiedź jak wybrnąć z tej sytuacji żeby ulokować pieniążki bezpiecznie.
Z góry dziękuje za odpowiedź :)
pawel1992k
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 2 cze 2014, 20:59

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron