przyjmowanie pieniędzy

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

przyjmowanie pieniędzy

Postprzez Andreass » Cz, 8 paź 2009, 23:12

Witam. Mam pytanie, czy są jakieś unormowania dotyczące tego, że handlowiec może odmówić przyjęcia banknotu, bo uzna że takiego nie przyjmie bez podawania przyczyny. Pogięty, zabrudzony, czy coś innego. Nie mówię tu o banknocie zniszczonym z ubytkami czy nieczytelnym od zużycia.
Andreass
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 9 paź 2009, 21:12

Handlowiec nie ma prawa odmówić (według widzimisię) przyjęcia żadnego z emitowanych przez Narodowy Bank Polski znaków pieniężnych, gdyż są one prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andreass » Pn, 12 paź 2009, 12:34

tak, ale mnie chodzi nie o zdrowy rozsądek, ale podstawy prawne. W prawie bankowym enigmatycznie nazywa się banknoty uszkodzonymi i w jakim procencie się je wymienia. Ale nie jest powiedziane jaki jest już uszkodzony. W związku z tym wystarczy stan menniczy złożyć wpół i już teoretycznie jest zmieniony.
Wydaje mi się, że nie ma przepisów zabraniających nieprzyjęcia pieniędzy w placówce handlowej.
Andreass
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: przyjmowanie pieniędzy

Postprzez othello » Pt, 29 kwi 2011, 09:46

Ja uważam, że nie ma przepisów pozwalających odmówić przyjęcia
othello
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 29 kwi 2011, 09:42


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron