zażalenie na umorzenie dochodzenia

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zażalenie na umorzenie dochodzenia

Postprzez Tadeusz » So, 1 sty 2005, 17:06

27 grudnia 2004 r. w Prokuraturze Rejonowej zostało złożone zażalenie na postanowienie o umorzeniu dochodznia. W dniu 30 grudnia 2004 r. z prokuratury przyszło zawiadomienie, że zażalenie wraz z aktami zostało przekazane do rozpatrzenia przez Prokuraturę Okręgową. Analizując jeszcze raz zażalenie doszedłem do wniosku, że nie ująłem w nim dwóch istotnych elementów.

Moje pytanie jest następujące. Czy obecnie mogę przesłać do Prokuratury Okręgowej "uzupełnienie" wcześniejszego zażalenia? Czy jakieś przepisy to regulują?

Tadeusz
Tadeusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 2 sty 2005, 01:53

O ile jeszcze nie uplynął termin 7 dni na wniesienie zażalenia, możesz je uzupełnić. Po tym terminie w zasadzie nie jest to dopuszczalne, aczkolwiek złożenie pisma procesowego rozszerzającego argumentację zawartą w zażaleniu nie jest zakazane, więc spróbować można.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tadeusz » N, 2 sty 2005, 13:14

Dziękuję Marcin za odpowiedź. Napiszę dodatkowe pismo i poczekam co będzie dalej.
Tadeusz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości