zażalenie kpc

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zażalenie kpc

Postprzez jamajka » N, 7 maja 2006, 23:41

Witam wszystkich. Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, którego nie otrzymałem ( nie było żadnego awiza ). Po około 6 miesiącach dowiedziałem się o prawomocnym już nakazie. Złożyłem wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu wraz ze sprzeciwem. Sąd podczas rozprawy, po moich wyjaśnieniach wydał postanowienie o oddaleniu wniosku o przywrócenie terminu i odrzuceniu sprzeciwu. W ustnym pouczeniu sąd wspomniał o możliwości złożenia wniosku o uzasadnienie orzeczenia i późniejszym złożeniu zażalenia w ciągu 7 dni. Złożyłem wniosek o uzasadnienie. Otrzymałem obszerne uzasadnienie oddalenia wniosku o przywrócenie terminu oraz w jednym zdaniu, że następstwem oddalenia wniosku stało się odrzucenie sprzeciwu, bowiem został złożony po terminie. Złożyłem zażalenie na postanowienie oddalające wniosek o przywrócenie terminu. Ten sam SR wydał postanowienie o odrzuceniu zażalenia.
SR uzasadnił, że na rozprawie pouczył pozwanego o sposobie i terminie wniesienia zażalenia na rozstrzygnięcie o odrzuceniu sprzeciwu. SR uznał moje zażalenie za niedopuszczalne, jako złożone od postanowienia nie kończącego postępowania i nie wymienione w art. 394par.1 kpc. SR uzasadnia, że na rozstrzygnięcie o odrzuceniu sprzeciwu, jako kończące postępowanie, przysługiwało zażalenie. W moim zażaleniu faktycznie wspominałem tylko o oddaleniu wniosku o przywrócenie terminu , a nie o odrzuceniu sprzeciwu.
Sam nakaz uważam za całkowicie bezzasadny.
Od ostatniego postanowienia mogę wnieść zażalenie, ale nie wiem na co się powołać i jakie przedstawić argumenty.
Bardzo proszę jeżeli ktoś zna się na kpc, to proszę o pomoc.
jamajka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jamajka » Wt, 9 maja 2006, 10:27

Bardzo dziękuję za pomoc...
jamajka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Śr, 10 maja 2006, 12:04

Może lepiej wnieść o wznowienie postępowania z przyczyn opisanych w art. 401 pkt 2 kpc czyli pozbawienie strony możliwości działania wynikające z naruszenia przepisów prawa (o doręczeniu).

Czy sąd te zażalenia odrzucał, czy oddalał?
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jamajka » So, 13 maja 2006, 19:54

Skarga o wznowienie też została wniesiona. Czekam na rozpatrzenie. Sąd oddalił wniosek o przywrócenie terminu po rozpoznaniu meryt. na rozprawie i w tym samym postanowieniu odrzucił sprzeciw. Wniesione zażalenie na oddalenie wniosku o przywrócenie terminu zostało odrzucone jako niekończące postępowania w sprawie i nie spełn.art.394 par.1 kpc. Pozdrawiam i czekam na Marcina
jamajka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron