Czy fundusz socjalny jest funduszem celowym?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Czy fundusz socjalny jest funduszem celowym?

Postprzez Kaziu2 » Wt, 12 paź 2004, 19:26

Czy fundusz socjalny jest funduszem celowym w rozumieniu art. 22 ustawy o finansach publicznych????

A jeśli jest, to czy w konsekwencji dokonanie wydatków ze środków funduszu na cele nie mieszczące się w pojęciu działalności socjalnej określonej artykułem 2-gim ustawy o ZFŒS (np. zakup wieńca, upominek dla odchodzącego na emeryturę pracownika czy artykułów na imprezy okolicznościowe typu Dzień Nauczyciela, Dzień Kobiet, czy imprezy świąteczne) jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych (art. 138 ust. 1 pkt 5 uof)????

ps. wydatki są przykładowe, nie chodzi mi o polemikę na temat czy mieszczą sie one w pojęciu działalności socjalnej czy też nie, zależy mi na odpowiedzi związanej z zasadnością zakwalifikowania ZFŒS do funduszu celowego.
Kaziu2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 13 paź 2004, 10:08

Czy fundusz socjalny jest funduszem celowym w rozumieniu art. 22 ustawy o finansach publicznych????



Nie. Przychody zfśś wcale nie muszą pochodzić z dochodów publicznych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kaziu2 » Śr, 13 paź 2004, 18:49

A jeśli pochodzą tak jak w przypadku jednostek budżetowych???
Kaziu2
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 14 paź 2004, 12:00

Nie wydaje mi się. Zfśs ma inny charakter.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości