Jak postąpić w takiej sytuacji?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Jak postąpić w takiej sytuacji?

Postprzez ter35 » Śr, 8 wrz 2004, 09:32

Witam! Otrzymalam wczoraj listem zwyklym wiadomosc od firmy skupującej dlugi ze telekomunikacja Polska odstapila rosczenie co do niezaplaconych dwoch rachunkow telefobicznych z marca 2003 roku. Sytuacja jest o tyle skomlikowana ze to nie ja narobilam tych dlugow tylko moi rodzice ktorzy nie placa rachunkow od kiedy wyprowadzilam sie z domu i samotnie wychowuje 20 mies dziecko. Wynajmuje mieszkanie i nie stac mnie jeszcze na placenie rachunkow za rodzicow. Telefon jest na mnie zarejestrowany poniewaz to ja sie o niego staralam kiedy jeszcze mieszkalam z rodzicami.W liscie napisane jest ze jesli nie zaplace 89 zl to sprawa zostanie skierowana do sadu i wtedy z pensji komornik zabierze mi nawet 400 zl Co z tym robic? Rodzice maja na alkohol a rachunkow nie placa jestem tam zameldowana Prosze o pomoc , czy naprawde musze to zaplacic zeby miec spokoj przed komornikiem?Katarzyna
ter35
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 8 wrz 2004, 09:42

Sytuacja jest o tyle skomlikowana ze to nie ja narobilam tych dlugow tylko moi rodzice ktorzy nie placa rachunkow od kiedy wyprowadzilam sie z domu (...)

Telefon jest na mnie zarejestrowany poniewaz to ja sie o niego staralam kiedy jeszcze mieszkalam z rodzicami.


Obawiam się że Twoja sytuacja jest bardzo trudna. Nie za bardzo mam pomysł na uwolnienie się od tego długu.
Niezależnie od tego proponuję jak najszybsze rozwiązanie umowy łączącej Cię z TP SA aby zapobiec nowym długom (mam nadzieję że to już zrobiłaś skoro wezwanie dotyczy tylko jednego miesiąca)

W liscie napisane jest ze jesli nie zaplace 89 zl to sprawa zostanie skierowana do sadu i wtedy z pensji komornik zabierze mi nawet 400 zl


Te 400 zł jest chyba trochę przesadzone - ale niewątpliwie postępowanie sądowe i komornicze oznacza dodatkowe koszty

Co z tym robic?


Proponuję płacić w ratach (spróbować się porozumieć w tej kwestii a nawet płacić jakieś raty w razie braku porozumienia)
Proszę tylko uważać na żądania wygórowanych kosztów ze strony tej firmy co kupiła dług. Zwykle żądania takie są bezpodstawne
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kadam » Śr, 8 wrz 2004, 10:21

potwierdzam zdanie poprzednika.
rozmawiaj tylko z TP SA
kadam
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 8 wrz 2004, 10:25

rozmawiaj tylko z TP SA


Jeżeli TP SA dokonała skutecznego przelewu wierzytelności na ową firmę (a tak wynika ze słów autorki wątku) to w kwestii tego długu należy rozmawiać z obecnym (nowym) wierzycielem

Gdyby się okazało że TP SA jedynie udzieliła owej firmie pełnomocnictwa do działania w jej imieniu nie przelewając wierzytelności - to jak najbardziej rozmiawiałbym bezpośrednio z TP SA
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 8 wrz 2004, 12:35

O ile telefon należy do Ciebie, to rzeczywiście Telekonunikacji nie interesuje, kto z niego korzysta. Kwota zaległości (89 zł) dla Ciebie jest istotna, ale obiektywnie jest ona niewielka i dlatego też nawet szanse rozłożenia jej na raty nie wydają się zbyt duże.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ter35 » Cz, 9 wrz 2004, 07:24

Dziekuje za odpowiedz Zaplacilam tą kwote dla swietego spokoju i teraz bede probowac na raty odzyskac od rodzicow Pozdrawiam
ter35
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości