Prawa autorskie do strony internetowej

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Prawa autorskie do strony internetowej

Postprzez roobi » Wt, 31 sie 2004, 21:46

Mam nietypowa sprawę.
Zaczne od poczatku. Kolega zglosił sie dobrowolnie, zeby zrobic strone mojemu stowazyszeniu. wszystko by było do brze gdyby ten kolega był dalej w naszym stowarzyszeniu. Po jakims czasie wylecial z "klubu". Strona jednak została w naszych rekach. Jednak ten kolega domaga sie skasowania lub oddania kodu kodu tej strony. Jednk sprawa sie troche bardziej komplikuje bo sam kiedys sie przyznał ze to nie on robil te strone tylko jakis jego kolega. Teraz obaj domagaja sie praw autorskich. Poza tym trzeba dodac, ze strona stala na nie ich serwerze ftp. Do którego zablokowalismy dostep tym kolegom. Obecnie dostalem na gadu-gadu taka krotka informacje ze kod strony jest wlasnoscia jakiejs firmy i ze wylacznosc do strony ma ta firma oraz ow nasz byly kolega.
Teraz strasza mnie ze bede ciagany po policji i po sadach. Chciałbym sie dowiedziec czy ow kolega i tak firma do ktorej rzekomo nalezy kod ma prawo sie ze mna procesowac? Choc nigdy nikomu formalnie nie zlecalem tworzenia strony tylko czlowiek dobrowolnie sie zglosil do czegos takiego.
Prosze o podanie konkretnych paragrafow i fachowej porady. Bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam serdecznie
roobi
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 31 sie 2004, 23:13

Prosze o podanie konkretnych paragrafow i fachowej porady.


Nie da się. Za mało szczegółów - właściwie nie wiadomo, na co i jak umawialiście się.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez misiek456 » Śr, 1 wrz 2004, 00:13

konkretnie chodzi o cos takiego :)
nasz klan ktory razem gra sobie w gre :) to grupa ludzi :)
jedna osoba z tej grupy sie zaoferowala ze zrobi ta stronke :)
zaczol robic wziol do tego jakiegos znajomego i robili ja razem :) ten znajomy jest niby z jakiejs firmy
teraz jak usunelismy ta osobe co nam zrobila ta strone napisal nam ze chce ja kasowac bo to on ja robil i jest to jego wlasnosc a na dodatek powiedzial ze jego kumpel mu dal jakas licencje na uzytkowanie tej strony w co watpie bo nie byl poruszany wsrod nas temat takowy

i czy ma prawo on zabrac ta strone
stron zawsze znajdowala sie na naszym serwerze do ktorego maja dostep tylko czlonkowie
on jest wyrzucony dyscyplinarnir a chce miec dostep ktorego napewno nie bedzie mial
i straszy nasz roznymi sankcjami prawnymi o ktorych my nie mamy pojecha :)
misiek456
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 1 wrz 2004, 11:03

Prawa do serwera, na ktorej została umieszczona strona www, a prawa autorskie do niej to dwie różne rzeczy. Niestety, z Twojego opisu nadal niewiele wynika, więc co do realności ewentualnych konsekwencji prawnych, którymi grozi Wasz ex-kolega, nie wypowiadam się, niemniej rzecz wygląda bardziej na jakieś roszczenia cywilnoprawne, więc zaangażowanie policji jest mało prawdopodobne.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości