Nielegalne oprogramowanie komputerowe

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez Dredd » Cz, 12 sie 2004, 17:24

mam do zapłacenia (to nie jest kara)


Rzeczywiście nie kara - środek karny

Chociaż "urzędowo", bo tak mi tłumaczono, na okres jednego roku będę „karany” to formalnie nie jestem. Będę widniał przez rok w rejestrze, a to nie 5 lat - gdyby była grzywna. Dzięki za porady.


Warunkowe umorzenie postępowania to zakończenie procesu niejako w pół drogi - bez stosowania kary, ale na pewien okres próbny w czasie którego można podjąć proces.
Nie jesteś więc karany ani urzędowo ani nie urzedowo.
Wszędzie możesz podawać że po prostu nie jesteś karany.
W rejestrze będziesz widniał aby można było wyłapać czy w zastosowanym przy war. umorzeniu okresie próby popełniłeś kolejne przestępstwo (jeśli tak się zdarzy KRK powiadomi sąd który warunkowo umorzył postępowianie i sąd ten będzie musiał rozważyć czy nie podjąć na nowo postępowania w Twojej sprawie)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Alek » Cz, 12 sie 2004, 19:33

Niestety umieszcza się. Jak sądzę głównie po to by kontrolować przebieg zastosowanego przy warunkowym umorzeniu postępowania okresu probacji (próby).


Tak umieszcza sie, ja to wiem. Ale po pierwsze to nie jest skazanie, a po drugie trochę niejasno napisałem " nie umieszcza sie w zakresie nie dla sadów i prokuratur". Chodziło o to że ta wzmianka nie jest umieszczona tak aby dostęp do niej miały podmioty nie będące sądami lub prokuraturami, np pracodawca, organizator przetargu, itp podmioty które żądają zaświadczeń o niekaralności. Czyli rozpatrujac problem przez zaświadczenia wydawane przez KRK to tej wzmianki w KRK nie ma.
Alek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 12 sie 2004, 21:09

Ale po pierwsze to nie jest skazanie, a po drugie trochę niejasno napisałem " nie umieszcza sie w zakresie nie dla sadów i prokuratur". Chodziło o to że ta wzmianka nie jest umieszczona tak aby dostęp do niej miały podmioty nie będące sądami lub prokuraturami, np pracodawca, organizator przetargu, itp podmioty które żądają zaświadczeń o niekaralności. Czyli rozpatrujac problem przez zaświadczenia wydawane przez KRK to tej wzmianki w KRK nie ma.


Co do tego - pełna zgoda. Trochę inaczej zrozumiałem TWój wcześniejszy wpis :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Alek » Pt, 13 sie 2004, 09:31

Tak jeszcze z ciekawości, co się dzieje ze świadczeniem pieniężnym, które zostało orzeczone przy warunkowym umorzeniu postępowania, następnie uiszczone przez oskarżonego, po czym w następstwie wznowienia postepowania oskarżony został uniewinniony. Mało to prawdopodobne, wszak przy orzekaniu warunkowego umorzenia wina i okolicznosci czynu nie powinny budzić wątpliwosći, ale ... mozliwe. Czy te świadzcenie podlega zwrotowi oskarżonemu? Jesli tak to kto płaci?
Alek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości