Czy mam szanse w sądzie?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Czy mam szanse w sądzie?

Postprzez Simpson » Cz, 8 lip 2004, 14:50

Witam.
Niedawno miałem kolizje..
Sprawca zbiegl.. jednakże znalazlem ten samochód który mnie uszkodzil.
Właścicielem jest policjant (były policjant, nie wiem dokładnie)
Niestety samochód został "skradziony".
Tzn nie wyglądal na skradziony gdyż ktory złodziej po ucieczce z samochodu zamyka drzwi ?
Zamki nie były uszkodzone, stacyjka także i nic nie wskazywało na kradzież. (A policjant mógł sie dogadac z kumplami bo kradzież została zgłoszona w jakiejś podrzędnej wsi.) :(

Czy byłyby jakies szanse na wygranie sprawy sądowej o odszkodowanie ?
Czy ubezpieczalnia zwróci mi kase jeśli pojazd sprawcy byl kradziony ?
Pytam ponieważ mój samochód nadaje sie jedynie do kasacji a chciałbym mieć jakieś pieniądze na następny.

Pozdrawiam
Simpson
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 lip 2004, 15:04

Bez znajomości okoliczności sprawy trudno jest coś powiedzieć. Czy sprawca kolizji został ustalony, czy w ogóle zgłaszałeś ją na policję ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Simpson » Cz, 8 lip 2004, 15:27

Sprawca zbiegł... (skręcił w uliczke osiedlową),
wezwałem policje.. technika.. i tak dalej..
Zrobili co mieli zrobić... a jak mnie już puścili do domu to wyruszylem w osiedle żeby go znaleźć sprawce (wiedziałem jaki samochód kolor itp.)
Znalazlem go 500 metrów od miejsca zdarzenia..
Poszedłem po tego technika i policjantów (bo kończyli czynności przy moim samochodzie) przyjechali ze mna do sprawcy..Technik sprwadzil samochód (zero śladow kradzieży itp..)
Po czym później dowiedziałem sie że podobno samochód został skradziony :( i że właścicielem jest policjant.
WIęc możliwości zamotania miał spore.

Pozdrawiam
Simpson
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 lip 2004, 15:34

Jeśli samochód został skradziony, odszkodowanie może przysługiwac od UFG. Trudno jest to jednak na odległość rozstrzygnąć. Myślę, że warto zasięgnąć rady prawnika, tym bardziej że w ewentualnej sprawie sądowej i tak nie obędziesz się bez profesjonlanej pomocy prawnej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości