czy mam szansę w sądzie

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

czy mam szansę w sądzie

Postprzez kuba » Cz, 18 sty 2007, 21:40

Witam wszystkich formuowiczów bardzo serdecznie mam pewien problem oto on.
jestem policjantem i miesiąc temu zdarzył mi się przykry wypadek zostałem postrzelony przez przypadek przez kolegę z pracy. Po tym fakcie lokalny dziennikarz napisał bardzo duży artykuł w lokalnej prasie, który następnie za pośrednictwem internetu został opublikowany na wielu serwerach. W tym artykule redaktor wymienia mnie z imienia i nazwiska oraz opublikował w internecie moje zdjęcie , którego sam nie zrobił. Zdjęcie to około 5 lat temu udostępniłem gazecie , ponieważ występowałem w programie telewizyjnym i pisali o mnie artykuł, nie wyrażałem zgody aby to zdjęcie było publikowane ( chodzi mi o ostatni artukuł ) nadmieniam, że zdjęcie jest osobiste, nie w mundurze, natoniast wypadek postrzelenia mnie wystąpił także poza służbą, obaj byliśmy na wolnym. Moje pytanie jest następujące czy redaktor mógł zamieścić moje zdjęcie bez mojej zgody w prasie oraz czy mógł mnie wymienić z imienia i nazwiska. Chcę jeszcze dodać, że w tym artykule wymienia też dano kolegi, który mnie postrzelił ale prezentuje jeggo imię i pierwszą literę nazwiska. Drugie pytanie jest takie czy mogę wytoczyć autorowi artukułu proces w sądzie cywilnym i żądać odszkodowania???
pozdrawiam
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

no co niekt nie jest mi w stanie pomóc

Postprzez kuba » N, 21 sty 2007, 17:33

no co niekt nie jest mi w stanie pomóc
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

postrzelenie

Postprzez pinkiboy » Pn, 29 sty 2007, 02:12

Pan policjant? Witam.
Oczywiście, że zuwazalne jest tu naruszenie dóbr osobistych jakim niewątpliwie jes wizerunek, niewspominając o personaliach. Mimo to zbyt mało szczegółów i danych.
Jak wynika z ostatniego orzecznictwa nawet gwiazdy TV wygrywają trudniejsze z pozoru sprawy i konieczność poszanowania osobistych praw każdego z nas Sądy zdają się coraz wyraźniej zauważać.
[*** Wymoderowane przez: admin ***]
Pozdrawiam
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Sad ostateczny

Postprzez Smerfus » Cz, 1 lut 2007, 13:00

panie policjancie czy nie zastanawiał się pan że to może być kara dla ciebie

NIE OD SADU LECZ OD BOGA

Zastanów się czy służyłeś obywatelom czy byłeś dla nich aparatem ucisku, I jak? GRYZIE SUMIENIE.
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

Swoją drogą ładnie się bawicie: Wódka, amfa a po tem zabawy z pistoletem. nawet nie chce myśleć gdzie sobie te lufy od klamek wsadzaliście. kto was szkolił?

a miało być tak pięknie? miałeś służyć praworządności naszej ojczyzny...
a teraz zostałeś zdegradowny przez zwykłego brukowca czyi
JESTES TYLE WART CO TA GAZETA
a ona pewnie jest darmowa
Smerfus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Cz, 1 lut 2007, 13:02

Czy przekierowało mnie na forum RM???
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Smerfus » Cz, 1 lut 2007, 13:06

Wzieli by się za robote, a nie...
Smerfus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 1 lut 2007, 17:05

panie policjancie czy nie zastanawiał się pan że to może być kara dla ciebie

NIE OD SADU LECZ OD BOGA

Zastanów się czy służyłeś obywatelom czy byłeś dla nich aparatem ucisku, I jak? GRYZIE SUMIENIE.
Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy

Swoją drogą ładnie się bawicie: Wódka, amfa a po tem zabawy z pistoletem. nawet nie chce myśleć gdzie sobie te lufy od klamek wsadzaliście. kto was szkolił?

a miało być tak pięknie? miałeś służyć praworządności naszej ojczyzny...
a teraz zostałeś zdegradowny przez zwykłego brukowca czyi
JESTES TYLE WART CO TA GAZETA
a ona pewnie jest darmowa



Korci mnie żeby napisać coś np. o niskim poziomie merytorycznym i nadmiarze negatywnych emocji zupełnie nieuzasadnionych treścią wątku, ale na razie poprzestanę na konstatacji, że Smerfus robi wrażenie osoby, która co prawda sporo ma do napisania, ale za to bardzo słabo czyta :)

Bo jak inaczej wyjaśnić narzucające się wrażenie, że cytowany forumowicz nie rozumie pytania stawianego przez autora wątku, a ponadto najwyraźniej nie przeczytał (a jeśli przeczytał to z pewnością nie zrozumiał) tak zwanych FAQ forum, a w szczególności tego ich fragmentu:

"Na forum jesteśmy dobrymi znajomymi - zwracamy się do siebie po imieniu (nicku). Wypowiadamy się w duchu zrozumienia i życzliwości. Jeżeli już musisz, daj wyraz swoim animozjom w stosunku do innych tylko w prywatnych listach."

Smerfus, proszę Cię, postaraj się trzymać meritum tematów, albo daj sobie spokój z pisaniem na tym forum.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Cz, 1 lut 2007, 20:39

Smerfus, proszę Cię, postaraj się trzymać meritum tematów, albo daj sobie spokój z pisaniem na tym forum.

Ja również podpisuję się pod tą prośbą.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Smerfus » Pt, 2 lut 2007, 17:26

:o przepraszam, poniosło mnie
zachowałem się jak guwniarz
Smerfus
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Chała

Postprzez pinkiboy » So, 3 lut 2007, 01:12

Przed momentem Panowie, którzy troche podeptali godnośc tego Policjanta wdali sie ze mną w szalona dyskusję na temat znajomości prawa.
Chyba jednak podtrzymam swoje zdanie o tych Pajacach.
A w odpowiedzi na zarzuty stawiane funkcjonariuszowi, którego przecież nie miałem okazji poznać osobiście - łatwo wydajecie wyroki Panowie. Zbyt łatwo. Zawodówka ...
pinkiboy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość