Godziny nadliczbowe-opinia biegłego ?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Godziny nadliczbowe-opinia biegłego ?

Postprzez Stanislaw » Pn, 5 lip 2004, 01:08

Od 2000 roku jestem w sporze z byłym pracodawcą o wynagrodzenie za godziny nadliczbowe przepracowane w 98 i 99 r. Sąd z urzędu powołał biegłego w celu wyliczenia tego wynagrodzenia. Biegły sporządził opinie, z którą się nie zgadzam. Popełnił wiele istotnych błędów między innymi:
-błędnie przyjął podstawę wyliczenia za 1 godz.
-dokonał kompensaty ilościowej niektórych godzin przy czym kompensowane godziny są różnej wartości
(kompensuje np. godzinę 10 zł z godziną 15 zł),
-i inne.

W dniu 24 czerwca 2004 r. otrzymałem postanowienie Sądu o przyznaniu biegłemu wynagrodzenia za sporządzenie opinii, które tymczasowo wypłaci Skarb Państwa. Postanowienie otrzymałem pocztą z pouczeniem, że przysługuje mi zażalenie w terminie 7 dni.
Również 24 czerwca otrzymałem w sekretariacie opinię, pokwitowałem jej odbiór ale bez żadnego pouczenia.
Zostałem poinformowany w sekretariacie, że rozprawa odbędzie się 23 września br.

Pytanie brzmi:
-jak rozprawić się z opinią biegłego, aby spełnić wymogi formalne, w wyżej opisanej sytuacji.
-w jakim terminie powinienem się ewentualnie ustosunkować do opinii wydanej mi bez żadnego pouczenia.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź.
Dziękuję również za ewentualny szkielet pisma podważającego opinię biegłego.
Stanislaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 5 lip 2004, 10:12

Pytanie brzmi:
-jak rozprawić się z opinią biegłego, aby spełnić wymogi formalne, w wyżej opisanej sytuacji.


Nie ma tu szczególnych wymogów formalnych. Swoje zastrzeżenia do opinii możesz zgłosić albo w piśmie procesowym albo ustnie na rozprawie. Jeżeli zrobisz to pisemnie, pismo powinno spełniać wymagania przewidziane dla pism procesowych (art. 126 kpc), a ponadto zawierać Twoje uwagi do opinii biegłego. Najlepiej je jakoś usystematyzować, uporządkować, a zatem rzeczowo polemizować z konkretnymi stwierdzeniami biegłego i wskazywać argumentację za czy przeciw. Istotne jest również sprecyzowanie wniosków: czy biegły ma uzupełnić albo poprawić opinię, czy ma być wezwany na rozprawę celem złożenia ustnych wyjaśnień, czy może potrzebny jest dowód z opinii kolejnego biegłego (por. art. 286 kpc).

-w jakim terminie powinienem się ewentualnie ustosunkować do opinii wydanej mi bez żadnego pouczenia.


W zasadzie do najbliższego terminu rozprawy. Jeśli to zrobisz wcześniej, sąd będzie miał możliwość reakcji jeszcze przed wyznaczonym terminem, np. wezwania biegłego.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości