Postępowanie egzekucyjne.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postępowanie egzekucyjne.

Postprzez Netoperz » Wt, 24 lut 2004, 20:50

Z tytułu zajecia wierzytelności i prawa firma dla której świadczę usługi została zobowiązana do przekazania moich należności na poczet roszczenia. Kwota jest równa +/- wysokości faktury którą wystawiam dla usługobiorcy i z tego co wiem podlega zajęciu w całości łącznie z VAT. Pytanie brzmi - podlega zajęciu czy MOŻE podlegać zajęciu - innymi słowy: naiwnie proszę o informację czy w praktyce istnieje możliwość rozłożenia należności na cząstkowe czy w tym przypadku nie ma o tym mowy.

Pozdrawiam
"Œcigany"
Netoperz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 24 lut 2004, 21:00

Rozłożenie na raty jest możliwe tylko za zgodą wierzyciela. Firma, która otrzymała zajęcie egzekucyjne, nie może postąpić wbrew niemu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Netoperz » Śr, 25 lut 2004, 00:37

Oczywiście, to rozumiem. Natomiast nie wiem czy w PRAKTYCE jest możliwe rozłożenie należności na cząstkowe przez komornika (pamiętaj, że należność za fakturę którą wystawie firmie będzie pokrywać roszczenie w całości) czy można coś tam u takiego komornika zwojować - no sorry ale komornika mam na karku pierwszy raz ;-)
Netoperz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez trixter » Śr, 25 lut 2004, 01:55

Witam!

- co do rozłożenia spłaty należności na raty bez uprzedniej zgody wierzyciela, to praktycznie jest taka możliwość i stosuje się ją bardzo często.
- co do realizacji zajęcia wierzytelności, to spłata w ratach nie wchodzi w grę.
Ale dla czego chcesz się dogadać z komornikiem na rozłożenie spłaty zadłużenia na raty, skoro zajęcie wierzytelności pokryje Twój dług?

Pozdrawiam.
trixter
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Netoperz » Śr, 25 lut 2004, 02:46

Ale dla czego chcesz się dogadać z komornikiem na rozłożenie spłaty zadłużenia na raty, skoro zajęcie wierzytelności pokryje Twój dług?


Ponieważ rezerw brak a zajęcie wierzytelności = zajęcie przychodu akurat w całości = smutek i tęsknota za bułką z masłem, a tak na poważnie to oczywiście VAT i podatek...
Netoperz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości