• Porady prawne
Euro-tax.pl

Upadłość ,a eksmisja

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Upadłość ,a eksmisja

Postprzez helen123 » Wt, 18 lis 2003, 10:19

Mąż prowadził działalność gospodarczą i Sąd ogłosił Jego upadłóść.W trakcie trwania małżeństwa /aktualnie jesteśmy w separacji/ kupiliśmy mieszkanie ,które mąż pozostawił dla mnie.Syndyk włączył to mieszkanie do masy upadłości.
Czy Syndyk bez wyroku o eksmisję może wyrzucić mnie /jestem bezrobotna/ i moje 1,5 roczne dziecko z mieszkania?Czy przysługuje mi prawo do lokalu socjalnego?
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.Dostałam już wezwanie do wydania lokalu w ciągu 7 dni.

Pozdrawiam
helen123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 18 lis 2003, 10:41

Czy Syndyk bez wyroku o eksmisję może wyrzucić mnie /jestem bezrobotna/ i moje 1,5 roczne dziecko z mieszkania?


M. zd., nie.

Czy przysługuje mi prawo do lokalu socjalnego?


O tym może rozstrzygnąć sąd w ew. wyroku nakazującym opróżnienie lokalu. W myśl art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, sąd nie może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego wobec:
1) kobiety w ciąży,
2) małoletniego, niepełnosprawnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414, Nr 106, poz. 668, Nr 117, poz. 756 i Nr 162, poz. 1118 i 1126, z 1999 r. Nr 20, poz. 170, Nr 79, poz. 885 i Nr 90, poz. 1001 oraz z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 19, poz. 238) lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałą,
3) obłożnie chorych,
4) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej,
5) bezrobotnych,
6) osoby spełniającej przesłanki określone przez radę gminy w drodze uchwały

- chyba że osoby te mogą zamieszkać w innym lokalu niż dotychczas używany.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości