umowa z biurem nieruchomośći

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Postprzez Marcin » Pt, 5 wrz 2003, 15:59

Jeśli umowę otrzymałeś tylko zwykłym mailem, to nie doszło do jej skutecznego zawarcia. Stosownie do art. 180 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami, zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zgodnie zaś z art. 78 § 2 kc, oświadczenie woli złożone w postaci elektronicznej jest równoważne formie pisemnej tylko wtedy, gdy jest opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 6 wrz 2003, 15:16

Na marginesie tego wątku: widać na jego przykładzie, jak różne mogą być wypowiedzi co do skutków prawnych, gdy pytający „plącze się w zeznaniach” co do stanu faktycznego. Aruncio najpierw (04.09.2003, godz. 14:42) napisał:

Podpisałem umowę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami na zakup mieszkania


natomiast dobę później (05.09.2003, godz. 14:34) miał już na ten temat inne zdanie:

ja tej umowy nawet nie podpisałem. Otrzymałem ją mailem i to tyle
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » So, 6 wrz 2003, 15:39

Masz rację Marcinie. :)
Jednak sprawa zakupu tego mieszkania była tak pilna, że pisałem na forum jedną ręką, drugą trzymałem telefon, przez który rozmawiałem, a myślami byłem jeszcze gdzie indziej ;)
Nie mniej jednak serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i życzę miłego weekendu :)
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości