umowa z biurem nieruchomośći

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

umowa z biurem nieruchomośći

Postprzez aruncio » Cz, 4 wrz 2003, 14:42

Podpisałem umowę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami na zakup mieszkania.
Wiadomo, że decydując się na zakup nieruchomości, która wskazana zostanie przez takie biuro wiąże się w zasadzie z zakupem tylko i wyłącznie poprzez pośrednika.
W dzisiejszej gazecie rano natrafiłem na prywatne ogłoszenie sprzedaży mieszkania, dostałem adres i jadę oglądać. Jednocześnie chwilę później otrzymałem ten sam adres od pośrednika.
Pytanie: czy decydując się na zakup w/w mieszkania muszę skorzystać z pośrednika czy mogę go ominąć?
De facto adres otrzymałem z biura nieruchomości, jednakże wcześniej na ofertę trafiłem sam.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 4 wrz 2003, 16:04

Wiele zależy od treści umowy, ale jest dość prawdopodobne, że będziesz musiał zapłacić prowizję.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Cz, 4 wrz 2003, 16:44

Mogę podesłać Tobie treść mojej Umowy? :)
Będę wdzięczny, gdybyś zechciał rzucić na nią okiem i udzielić mi informacji na ten temat.
Jest to dla mnie bardzo ważne.
Z góry serdecznie dziękuję.
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 4 wrz 2003, 20:00

Nie zajmuję się prywatną korespondencją z użytkownikami Forum. Jeśli chcesz, możesz umowę tu zamieścić.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 4 wrz 2003, 21:45

Aruncio, gdyby "uniknięcie" zapłaty prowizji w takim przypadku było możliwe, to pośrednictwo w obrocie nieruchomościami byłoby zupełnie nieopłacalną profesją zważywszy na pomysłowość i skłonność do "oszczędności" (za wszelką cenę) Polaków ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Pt, 5 wrz 2003, 09:44

Darek, pewnie masz rację :)
Jednak coś mi to śmierdzi (mam na myśli umowę) ;)
Marcinie: W jaki sposób mogę ją tutaj zamieścić, bo nie potrafię :( ?
Plik *.jpg
Pozdrawiam,
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 5 wrz 2003, 11:11

Spróbuj skopiować i wkleić. Jeśli się nie uda, musisz przepisać :).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Pt, 5 wrz 2003, 13:17

Umowa znajduje się tutaj
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Postprzez Marcin » Pt, 5 wrz 2003, 14:30

Aruncio, generalnie umowa jest dla Ciebie niekorzystna, bo pośrednik ma niemal wszelkie prawa, a Ty - żadnych. Pomijając tę okoliczność, m.zd., nie powinieneś pominąć pośrednika przy zawieraniu umowy kupna - sprzedaży. Gdybyś tak uczynił, czeka Cię kara z pkt 5 umowy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Pt, 5 wrz 2003, 14:34

No tak, zawsze coś, ale tak: korespondencja wysłana drogą mailową uznana jest za dostarczoną - ok.
Ale ja tej umowy nawet nie podpisałem. Otrzymałem ją mailem i to tyle, więc chyba jednak mam szanse na wykręcenie się od niej i próbować pominąć pośrednika?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości