podałem policji fałszywe dane

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

podałem policji fałszywe dane

Postprzez vonpiotr » N, 29 sie 2004, 14:20

Witam
By zobrazować cała sytuację zacznę od początku :

Jechałem pociagiem SKM oczywiście bez biletu , i jak to przystało załapała mnie renoma . Odziwo pojawiła się również policja . Podałem fałszywe dane i by było wszystko ok gdyby nie fakt iż przeszukali mnie i znaleźli portwel z moimi dokumentami . Nastraszyli mnie ze sprawę skierują do sądu grodzkiego i będę srogo płacił za podawanie fałszywych danych osobowych .

Czy mogą wytoczyć sprawę mi za takie błache przewinienie ? Czy grożą mi jakieś sankcje z tego tytułu ?
Oprócz tego oczywiście dostałem mandat za brak biletu .

Czekam na odpowiedź .


Pozdrawiam
vonpiotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 29 sie 2004, 14:53

Zgodnie z art. 65 § 1 pkt 1 kw, kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania co do tożsamości własnej lub innej osoby, podlega karze grzywny.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez vonpiotr » N, 29 sie 2004, 15:10

Zgodnie z art. 65 § 1 pkt 1 kw, kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania co do tożsamości własnej lub innej osoby, podlega karze grzywny.





Ale czy ta sprawa moze trafic do sądu grodzkiego?
vonpiotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 29 sie 2004, 15:23

Ale czy ta sprawa moze trafic do sądu grodzkiego?
Tak, a nawet powinna ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez vonpiotr » N, 29 sie 2004, 15:34

Myślisz że niemaja co robić tylko zajmować się takimi bzdurami . może jednak popuszczą , czego mam się teraz spodziewać ? czy nie powinienem skaładać jakiś zeznań czy coś podobnego na miejscu tego zdarzenia ? poprostu spisali moje prawidziwe dane i mnie puścili ( łacznie z fałszywymi danymi ) .
vonpiotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 29 sie 2004, 17:03

To nie są bzdury tylko wykroczenie. Wyjaśnienia są zbyteczne bo okoliczności czynu i Twoja wina nie budzą wątpliwości (por. art. 93 kpw).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez vonpiotr » N, 29 sie 2004, 21:15

Oni powinni sicigać i sądzić przestępców , a nie męczyć ludzi którzy niemają za co jechac pociągiem , przez ten czyn mam się czuć kryminalistą , przestępcą ? Niebędę rozszerzać tego tematu , dla mnie jako normalnego obywatele jest to sprawa naprawdę błacha , jeśli nasza policja sie tym zajmuje to sie wcale niedziwię że w Polsce prszestępczość wzrasta , ludzie sie pozabijają a państwo ( urzędasy )się wzbogacą na biednych ludziach z nic nieszkodliwymi czynami .
vonpiotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mbik » Pn, 30 sie 2004, 11:21

???

>a nie męczyć ludzi którzy niemają za co jechac pociągiem

tia, a na internet masz? jesteś inwalidą - masz problemy z nogami? i kłamiesz też z braku funduszy? oczekujesz za to pochwały?


>przez ten czyn mam się czuć kryminalistą , przestępcą ?

coż, może Cię to czegoś nauczy


>dla mnie jako normalnego obywatele jest to sprawa naprawdę błacha ,

musisz mieć ciekawą def. "normalnego obywatela" = oszukuje, kłamie, ...


>to sie wcale niedziwię że w Polsce prszestępczość wzrasta

ja też się nie dziwię - prezentowana przez Ciebie etyczność jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Zasady uczciwości pozostają takie same dla wszystkich stanów (nie)zamożności.
mbik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bogumila_s » Pn, 30 sie 2004, 11:53

[quote]???
słuchajcie.... czy policja ma prawo przeszukać bez nakazu?
bo jeżeli człowiek mówi ze nie ma dokumentów to powinni mu uwierzyć chyba ?
bogumila_s
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez vonpiotr » Pn, 30 sie 2004, 17:30

???

>a nie męczyć ludzi którzy niemają za co jechac pociągiem

tia, a na internet masz? jesteś inwalidą - masz problemy z nogami? i kłamiesz też z braku funduszy? oczekujesz za to pochwały?


>przez ten czyn mam się czuć kryminalistą , przestępcą ?

coż, może Cię to czegoś nauczy


>dla mnie jako normalnego obywatele jest to sprawa naprawdę błacha ,

musisz mieć ciekawą def. "normalnego obywatela" = oszukuje, kłamie, ...


>to sie wcale niedziwię że w Polsce prszestępczość wzrasta

ja też się nie dziwię - prezentowana przez Ciebie etyczność jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Zasady uczciwości pozostają takie same dla wszystkich stanów (nie)zamożności.



BREDZISZ BZDURY
Cyba mało wiesz chłopie o życiu !
vonpiotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość