odwołanie od zajęcia komorniczego lub zawiadomienia o wszcz. egz.

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

odwołanie od zajęcia komorniczego lub zawiadomienia o wszcz. egz.

Postprzez robertos » Wt, 30 sie 2005, 19:00

Witam,

Odebrałem zawiadomienie o wszczęciu egzekucji i wezwanie do zapłaty należności.
Niestety nie zdąrzyłem złożyć skargi w wyznaczonym terminie.

Następnie otrzymałem informacje o zajęciu wynagrodzenia.
Czy mogę złożyć skargę na czynności komornicze ze względu na:
1. oprócz zawiadomienia o wszczęciu egzekucji i zawiadomienia o zajęciu nie dostałem wcześniej żadnej informacji (nie było awizo którego bym nie odebrał)
2. Na zawiadomieniu nie ma informacji za co jest należność, kiedy powstała itp. informacje, które pozwoliłby mi na zidentyfikowanie problemu.
3. czy komornik moze liczyc oplate egzekucyjna w wysokosci 0.36 zł dziennie gdzie poniżej w wyliczeniach jest już opłata egzekucyjna.
4. czy skarga może dotyczyć bezprawnego zajęcia, bo np. doszukam się, że są to niezapłacone faktury i należność przeterminowała się ?

Szczególnie interesuje mnie pkt 1 i 4

Z góry dziękuję za pomoc.

R.
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez robertos » Wt, 30 sie 2005, 19:03

Aha jeszcze jedno pytanie czy odwołanie/skarga musi być na jakimś formularzu czy wystarczy zwykłe pismo ?
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 30 sie 2005, 19:20

Wystarczy zwykłe pismo procesowe, ale przed złożeniem skargi proponuję przejechac się do kancelarii komornika i przejrzeć dokumentację - może to coś wyjaśni.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez robertos » Pn, 5 wrz 2005, 09:49

Okazało się, ze sa to faktury wystawione przez NASK
w:
a) styczen 2001
b) styczen 2002
c) marzec 2002

na utrzymanie domeny (1 rok)
zatem, ktora naleznosc sie przedawnila ? (i do ktorego momentu sie liczy ?)
Z tego co wywnioskowalem to: a, b



Prosze o pomoc
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 5 wrz 2005, 14:29

Ale jeśli sprawa trafiła do komornika, rozumiem że są tytuły egzekucyjne (wyroki sądowe ?) z nadaną klauzulą wykonalności ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez robertos » Pn, 5 wrz 2005, 17:58

Tak jest tytul wykonalnosci i informacja o zajeciu wynagrodzenia przez komornika.
To czy w tym momencie mozna jeszcze wniesc sprzeciw(lub cos podobnego) ?

Mam jeszcze 24 godziny na odwolenie sie i szukam argumentow.
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 5 wrz 2005, 18:54

Prawdopodobnie komornik wszczął egzekucję na podstawie nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym i zaopatrzonego w klauzulę wykonalności.
Jeżeli nie otrzymałeś nakazu zapłaty wraz z odpisem pozwu z innej przyczyny niż umyślne nieodebranie korespondencji sądowej, to możesz próbować wnosić sprzeciw wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez robertos » Pn, 5 wrz 2005, 19:01

Z tego co pamietam to nie odbierałem takiego pisma.
Również nie przypominam sobie awizo którego bym nie odebrał.
Tak więc nie dostałem odpisu pozwu. Od razu dostałem zawiadomienie o wszczeciu egzekucji.

Sprzeciw - tzn. niedopilnowanie obowiązków informacyjnych komornika ? w takim kontekście ? czy sprzeciw ogólny
i powoływać się na przeterminowane faktury ?

Wniosek o przywrócenie terminu - tego sformułowania nie rozumiem. o jaki termin chodzi ? (czy wniosek może być zwykłym pismem czy formularz )

Rozumiem ze oba składa się do sądu ?
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 5 wrz 2005, 19:16

Tak więc nie dostałem odpisu pozwu. Od razu dostałem zawiadomienie o wszczeciu egzekucji.

Udaj się do kancelarii komornika i skorzystaj z przysługującego Ci prawa wglądu do akt egzekucyjnych. Ustal na podstawie jakiego tytułu wykonawczego komornik prowadzi egzekucję.
Nastepnie udaj się do sądu, w którym ww. tytuł wykonawczy powstał i skorzystaj z przysługującego Ci prawa wglądu do akt sprawy, z lektury których dowiesz się o co chodzi, zapoznasz się z treścią pozwu.
Pobierz następnie formularz sprzeciwu, wypełnij go i złóż wraz z odpisem dla przeciwnika.
Sprzeciw - tzn. niedopilnowanie obowiązków informacyjnych komornika ? w takim kontekście ? czy sprzeciw ogólny
i powoływać się na przeterminowane faktury ?

Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.
Wniosek o przywrócenie terminu - tego sformułowania nie rozumiem. o jaki termin chodzi ? (czy wniosek może być zwykłym pismem czy formularz )

Wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu - zwykłe pismo (nie formularz).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez robertos » Pn, 5 wrz 2005, 19:34

Rozumiem, ze moge najpierw spokojnie złożyć wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu i czekac
na odpowiedz Sadu ? jezeli sie zgodzi to
następnie sprzeciw... ?

(bo nie zdarze jechac do komornika i do sadu zeby przejrzec akta)
robertos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron