Ochrona małżonka dłuznika

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Ochrona małżonka dłuznika

Postprzez zona_dluznika » Śr, 21 gru 2005, 12:49

Witam i proszę o pomoc
Sprawa dość skomplikowana. Przeciwko mężowi wydano nakaz zaplaty z tytułu zaciagniętej pozyczki w banku. Ze względu na podział majatku, który nastąpił juz po powstaniu zobowiązania (najpierw była tzw. intercyza) bank wystapil ze skarga paulianską. W obu instancjach sprawe wygral i wyrok sie uprawomocnil. Bank wystapil o wydanie klauzuli wykonalności do wyroku (w wyroku sad zobowiazal mnie do udostepnienia wskazanych tam czesci majatku do egzekucji). W trakcie calej sprawy nie byla podnoszona kwestia zasadnosci kwoty, na ktora bank dostal nakaz zaplaty. Okazalo sie, ze bank pomylil wysokosc odsetek karnych (wynika to przedlozonej w sprawie umowy o pozyczke) i to o kilka ladnych %. Niestety maz nie wnosil sprzeciwu do nakazu zaplaty. Czy ja, mam jakiekolwiek mozliwosci wniesienia sprzeciwu co do wysokosci kwoty jaka bank mnie rowniez obciazyl? Wiem, ze gdyby klauzula byla wydawana do nakazu zaplaty to mam taka mozliwosc, jak to sie ma w tym przypadku? I jeszcze jedna wazna informacja - zobowiazanie powstalo przed nowelizacja krio oraz kpc z 2005 r. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
zona_dluznika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Aristo2 » Wt, 27 gru 2005, 11:56

Proponuję powództwo z 840 kpc. W stosunku do Bankowego tytułu egzekucyjnego zarzuty mogą również dotyczyć zdarzeń sprzed wystawienia bte , a więć błędnie wyliczonych i jak sądze zawyżonych odsetek.
Krótko - długu w takiej wysokosci poprostu nie ma, nie istnieje.
pozdrawiam
Janek
Aristo2
 


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości