Dane personalne dłużnika.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Dane personalne dłużnika.

Postprzez certos » Cz, 15 gru 2005, 13:59

Witam.
Jako wierzyciel złożyłem do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji i po pewnym czasie otrzymałem pismo - wezwanie do uzupełnienia wniosku o dokładne dane personalne dłużnika(imię ojca, pesel itp.)
Proszę o pomoc, jak mam powyższe dane uzyskać?
Czy w USC w jego miejscu zamieszkania mają prawo takie dane mi okazać (po okazaniu wyroku)?
certos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 15 gru 2005, 17:34

Możesz złożyć wniosek o udostępnienie danych osobowych ze zbioru meldunkowego lub zbioru PESEL (na specjalnym druku). W zależności od tego jak dużo wiesz o miejscu zameldowania dłużnika wniosek możesz skierować bądź to do właściwego urzędu gminnego lub miejskiego (jeśli wiesz w której gminie dłużnik jest zameldowany) bądź do Terenowego Banku Danych (funkcjonują one przy Urzedach Wojewódzkich) bądź do Centralnego Biura Adresowego przy MSWiA (jeśli kompletnie nie masz pojęcia w której części Polski człowiek jest zameldowany).

Wypełniając formularz wniosku musisz m.in. wykazać interes prawny jaki masz w uzyskaniu tych danych (w Twoim wypadku będzie to interes w postaci nadania biegu postępowaniu egzekucyjnemu prowadzonemu w celu wykonania wyroku sądowego).

Zob. art. 44g-44i ustawy z 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dane personalne dłużnika

Postprzez certos » Cz, 15 gru 2005, 17:57

Dzięki Dredd za info, problem jednak w tym że mam to dostarczyć w terminie tygodniowym od daty otrzymania wezwania pod rygorem zwrotu tyt. wyk. więc jeśli nie zdąże to czy będę musiał ponownie składać wniosek i ponownie uiszczać opłatę?
Proszę Cie Dredd odpowiedz mi jeszcze na to pytanie.
certos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 15 gru 2005, 18:59

Dzięki Dredd za info, problem jednak w tym że mam to dostarczyć w terminie tygodniowym od daty otrzymania wezwania pod rygorem zwrotu tyt. wyk. więc jeśli nie zdąże to czy będę musiał ponownie składać wniosek i ponownie uiszczać opłatę?
Proszę Cie Dredd odpowiedz mi jeszcze na to pytanie.


Egzekucja to nie jest moja ulubiona dziedzina ;)

Zwykle we wszelkich postępowaniach zwrot wniosku (pozwu etc.) wiąże się ze zwrotem opłaty (wpisu itp). Tu spodziewałbym się podobnego rozwiązania, ale z głowy trudno mi powiedzieć jak to dokładnie jest w postępowaniu egzekucyjnym.

Czy komornik wskazał jakąś podstawę prawną swojego wezwania (żądania)?
Czy wydał postanowienie o wszczęciu egzekucji?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez certos » Cz, 15 gru 2005, 20:59

Zadnej podstawy prawnej nie wskazał, natomiast egzekucji nie wszczął gdyż jak napisał: ''z powyższych powodów wniosek egzekucyjny przeciwko dłużnikowi nie może otrzymać prawidłowego biegu,ponieważ uniemożliwia to odnalezienie i ustalenie właściwego dłużnika''.
certos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Pt, 23 gru 2005, 15:08

Dlaczego aż tak boisz się tego terminu?Przecież nawet jeśli komornik zwróci Ci wniosek to jak otrzymasz niezbędne dane to złożysz ten wniosek jeszcze raz.Chyba że dokonałeś jakiejś wpłaty na poczet egzekucji ale po tym co napisałeś to nie sądzę.
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron