• Porady prawne
Euro-tax.pl

księga przychodów i rozchodów a roszczenia w sądzie pracy

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

księga przychodów i rozchodów a roszczenia w sądzie pracy

Postprzez franek » Śr, 9 kwi 2003, 23:52

Witam użytkowników FORUM. Mam pytanie : prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą , która wybitnie spełnia warunki umowy o pracę. Obecnie czynnie nie pracuję , procesuję się w Sądzie Pracy z moim pracodawcą z którym , niestety, zawarłem tylko umowę ustną i brnę cięzko w SP aby udowodnić ten mój stosunek pracy. Cechy umowy o pracę raczej już udowodniłem , lecz teraz Sąd i pracodawca ze swym radcą prawnym są w wyśmienitym chumorze, bo chcą dowieść ,ze z tytułu prowadzenia w mej działalności księgi przychodów i rozchodów moja praca wybitnie z tego powodu nosi cechy umowy cywilno -prawnej / działalność gospodarcza jednoosobowa no i przy tym ta księga/. Odpowiedźci mi Drodzy Uczestnicy Forum jaka jest prawda ???

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź . franek
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 10 kwi 2003, 08:12

Ksiega przychodów i rozchodów to tylko jeden z wielu środków dowodowych. Prowadząc działalność gospodarczą, musisz w jakiś sposób rozliczać się dla celów podatkowych i po to przede wszystkim prowadzisz księgę. Nie przesądza ona natomiast o charakterze wykonywanej przez Ciebie pracy, a to decyduje przede wszystkim o rodzaju umowy łączącej strony - czy jest to umowa o pracę, czy umowa cywilnoprawna. O samozatrudnieniu na tym forum było już nie raz - skorzystaj z wyszukiwarki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości