• Porady prawne
Euro-tax.pl

apelacja w sądzie i jej skutki

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

apelacja w sądzie i jej skutki

Postprzez franek » Wt, 15 kwi 2003, 09:45

Miałem sprawę karną w S.R. Złożyłem apelację od wyroku do Sądu Okręgowego, gdzie sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia w I instancji z uwagi na poważne uchybienia w dochodzeniu prokuratorskim jak i w Sądzie Rejonowym. to ustne uzasadnienie wyroku/ Wystąpiłem z wnioskiem o dostarczenie mi wyroku wraz z uzasadnieniem w terminie ustawowym. Do dnia dzisiejszego jeszcze nie otrzymałem wyroku wraz uzasadnieniem,czemu się wcale nie dziwię - Sądy mają duzo pracy i czekam cierpliwie. Sprawa w sądzie dotyczyła policjanta. Nie zgadzałem się z całym przebiegiem sprawy od samego początku do końca- zmiana dat, pojęć itp co dało wyraz w rozstrzygnięciu apelacji. Policjant - kolega policjanta będącego stroną w procesie karnym w dniu dzisiejszym zaczepil mnie i mówi : pana sprawa wróciła z powrotem do Sądu rejonowego / i tu wymienił nazwę miejscowości/ Zdziwiło mnie to bardzo , czy miał prawo i skąd powziął takie wiadomości, uważam,że to tajemnica spraw dochodzenia czy też sądowa. Co dziwne jeszcze , ten policjant był świadkiem w tej sprawie. Proszę o odpowiedź. Będę wdzięczny za tą odpowiedź. Ja do tej pory jak wspomniałem nie otrzymałem uzasadnienia wyroku/ jestem uradowany z takiego wyroku , bo Sąd Apelacyjny jak wspomniałem dopatrzył się w uzasadnieniu ustnym wszystkich uhybień , które ja wskazywałem w dochodzeniu prokuratorsjim i sprawie w Sądzie I instancji/ a tu policjant rozgłasza dane ,że sprawa juz wróciła do I instancji.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 15 kwi 2003, 10:11

Wyrok jest zawsze jawny, więc policjant mógł dowiedzieć się o wyroku choćby z sekretariatu wydziału sądu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 15 kwi 2003, 10:18

Art. 45 ust. 2 zdanie drugie Konstytucji RP: Wyrok ogłaszany jest publicznie. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

odn.apelacji odp.

Postprzez franek » Wt, 15 kwi 2003, 10:29

Dziekuję , może jestem przewrażliwiony, ale policjanci tyle szumu robia wokół tej sprawy ,że sam może niepotrzebnie sie pobudzam. Ważne,że Sąd w apelacji uwzględnił wszystkie moje racje. Pozdrawiam.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości