kradziez?!

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Kradziez?!

Postprzez Runia » Pn, 17 lip 2006, 19:39

Witam.
Zacznijmy od poczatku: pewnego dnia znalazlam na ulicy lezaca bransoletke. Nie wygladala na zlota, podnioslam ja jednak, wsadzilam do kieszeni i poszlam dalej zapominajas o niej. Mama znalazla ja przy praniu w kurtce i bez mojej wiedzy oddala do lombardu. Pewnego dnia przychodzi kobieta mowiac, ze bransoletka ta jest kradziona. Okazala sie ona mama mojej przyjaciolki, twierdzi ze identyczna zginela z jej domu. Teraz jestem oskarzona o kradziez i mam sprawe w sadzie. Czego moge sie obawiac, co mi grozi? Kradziez nie jest udowodniona, tymbardziej ze naprawde ja znalazlam. Prosze o odpowiedz!
Aha, dodam tylko, ze gdy ja znalazlam szlam z kolezanka.
P.S. Mam 17lat.
Runia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 17 lip 2006, 21:36

Teraz jestem oskarzona o kradziez i mam sprawe w sadzie. Czego moge sie obawiac, co mi grozi?


Tego nikt nie przewidzi rzetelnie nie znając wszystkich szczegółów sprawy.

Kradziez nie jest udowodniona, tymbardziej ze naprawde ja znalazlam.


Jak powiedziałem wiele zależy od szczegółów sprawy ale zupełnie abstrahując od meritum tej konkretnej sprawy być może warto żebyś wiedziała, że oprócz kradzieży w kodeksie karnym jest jeszcze m.in. takie przestępstwo jak przywłaszczenie rzeczy znalezionej (bodaj art. 284 § 3 k.k.)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości