Czy można dostać po raz drugi wyrok w zawieszeniu ?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Czy można dostać po raz drugi wyrok w zawieszeniu ?

Postprzez PATRYCJA62 » Cz, 17 lip 2003, 11:00

Mój tata /dzięki przebiegłości swojej drugiej żony/ dostał wyrok w zawieszeniu za tzw.molestowanie psychiczne .
Teraz zdarzył się incydent : tata odepchnął żonę ,gdy ta weszła do jego pokoju i zaczęła go bić ,gdy ją odepchnął - złamała rękę.
Sprawa oczywiście została zgłoszona na Policji ,zapewne odbędzie się druga sprawa w sądzie ,bo sąd przecież nie umorzy ,czy jest w ogóle szansa ,że tata nie trafi do więzienia. Jak sąd może postąpić.
Ja będę świadkiem ,ale nie naocznym.
W momencie zdarzenia nie było nikogo ,siostra po fakcie zbiegła na dół ,ale zdarzenia nie widziała .
Dodam ,że tata był pod wpływem alkoholu,a w wyroku ma zaznaczone ,że nie może go nadużywać .
Sprawa jest beznadziejna .
Żona ojca chce się za wszelką cenę pozbyć i oto metody .
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 21 lip 2003, 00:31

Art. 69 § 1 i 2 kk. Zwróć też uwagę na art. 75 kk
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 22 lip 2003, 12:33

Praktyka Sądów wskazuje że wyrok z warunkowym zawieszeniem wykonania kary nie jest tu wykluczony (widziałem przypadek gdy oskarżony miał już na koncie cztery skazania i wszystkie "w zawiasach"). Ja osobiście w razie potwierdzenia się opisanych zarzutów (pomijam tu kwestię prowokacji ze strony pokrzywdzonej co mogłoby istotnie wpłynąc na treść wyroku) wymierzyłbym jednak chyba karę bezwzględną (niekoniecznie pozbawienia wolności)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

DROGI DREDDZIE i DARKU .....

Postprzez PATRYCJA62 » Wt, 22 lip 2003, 13:43

Czy Twoim zdaniem czyn,który powyżej opisałam nie możnaby podciągnąć pod dwudziestkę piątkę kk, lub 157 par.3
W końcu to żona ojca na niego napadła ,a poza tym on nieumyślnie złamał jej rękę odpychając ją od siebie.


i jeszcze jedno , jak myslicie ,czy Sąd wezmie moje zeznania pod uwagę ,jeżeli nie byłam naocznym świadkiem ,a powtarzam tylko to ,co ojciec mi opisał.

Czy siostry zeznania będą wiarygodniejsze ,bo SŁYSZAŁA
wypadek ,będąc na górze.
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Prokurator » Wt, 22 lip 2003, 14:35

Proponuję aby oskarżony porozmawiał z prokuratorem o instytucji art. 387 kpk.
Inna sprawa, czy pokrzywdzona się zgodzi ;)

W realiach tej sprawy istnieje zagrożenie wymierzenia kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Co do zeznań świadków to oceniając je sąd dopiero zadecyduje czy są wiarygodne :)
Prokurator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

NIE BARDZO ROZUMIEM

Postprzez PATRYCJA62 » Wt, 22 lip 2003, 15:24

Przeczytałam art.387 kpk ,ale szczerze mówiąc mało rozumiem ,po co to ? gwóżdz do trumny ,to chyba artykuł dla samobójców.

Możesz go zinterpretować.


Czy wyrok w zawieszeniu jest ograniczeniem wolności czy pozbawieniem wolności ?

Jak czytam kk to żona ojca łapałaby się na ponad 30 art.

co myślisz o art. 25 w tym przypadku

czy można odepchnięcie /będąc pod wpływem alkoholu/ uznać jako obronę konieczną.


czy Sąd może potraktować jako nieumyślne ?

Czy prawo zawsze jest po stronie trzeżwej osoby ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Prokurator » Wt, 22 lip 2003, 15:46

Przeczytałam art.387 kpk ,ale szczerze mówiąc mało rozumiem ,po co to ? gwóżdz do trumny ,to chyba artykuł dla samobójców.

Niezupełnie. ;)
Skorzystanie z instytucji art. 387 kpk znacznie zwiększa szanse na warunkowe zawieszenie wykonania kary ;)
Możesz go zinterpretować.

Zwróć uwagę na art. 2 § 1 ust. 2 kpk ;)
Czy wyrok w zawieszeniu jest ograniczeniem wolności czy pozbawieniem wolności ?

Nie ma "wyroku w zawieszeniu" ;)
Zawiesić można wykonanie kary - art. 69 i nast. kk
Jak czytam kk to żona ojca łapałaby się na ponad 30 art.

Nie zmienia to faktu, że to nie ona jest oskarżoną w tej sprawie ;)
co myślisz o art. 25 w tym przypadku

Linia obrony nie do utrzymania :)
czy można odepchnięcie /będąc pod wpływem alkoholu/ uznać jako obronę konieczną.

W tym wypadku zdecydowanie nie, zwłaszcza z takim skutkiem ;)
czy Sąd może potraktować jako nieumyślne ?

Nie rozumiem :) Co "nieumyślne"? Obrona konieczna "nieumyślna"? ;)
Czy prawo zawsze jest po stronie trzeżwej osoby ?

Nie.
Prokurator
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PATRYCJA62 » Śr, 23 lip 2003, 07:52

jeszcze o tym.....

a co myslisz w tym wypadku o art.157 par.3 - ojciec nieumyślnie złamał tą rękę ,nie chciał jej złamać ,chciał odepchnąć żonę.

Powiedz ,czy art.207 kk i art 157 par.3 to podobne przestępstwo ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 25 lip 2003, 17:11

a co myslisz w tym wypadku o art.157 par.3 - ojciec nieumyślnie złamał tą rękę ,nie chciał jej złamać ,chciał odepchnąć żonę.

Odpychając ją musiał się jednak liczyć z ewentualnymi skutkami ;)
Powiedz ,czy art.207 kk i art 157 par.3 to podobne przestępstwo ?

Art. 115. § 3 kk Przestępstwami podobnymi są przestępstwa należące do tego samego rodzaju; przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia albo przestępstwa popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uważa się za przestępstwa podobne.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 27 lip 2003, 16:53

Moim zdaniem nieumyślność działania w zakresie skutku jakim jest złamanie ręki nie jest tu wykluczona wiele jednak zależy od szczegółów zdarzenia (w jakim miejscu to się działo, z jaką siłą działał sprawca, jaki był jego zamiar)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość