Czy dziecko z pierwszego małżeństwa dziedziczy więcej niż z drugiego ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Czy dziecko z pierwszego małżeństwa dziedziczy więcej niż z drugiego ?

Postprzez PATRYCJA62 » Pt, 15 paź 2004, 18:41

Orientujecie się ?
Umiera ojciec trojga dzieci , córka z pierwszego małżeństwa i dwie córki z drugiego, ojciec jest rozwodnikiem, ale nie przeprowadził podziału majątku.
Powiedzmy ,ze przedmiotem dziedzczenia jest mieszkanie ojca - własnościowe (spadek po matce ojca czyli majątek odrębny ojca - żona nie ma nic do tego) i jest jeszcze dom ,który powstał w trakcie trwania małżeństwa. Czyli do mieszkania mamy z rodzeństwem po 1/3 części ,ale czy rodzeństwo może się nie zgodzić sprzedać , jeżeli tak ,to co sąd postanawia w podobnych przypadkach , rodzeństwo z drugiego małżeństwa trzyma się razem , myślę ,że będą mieć inne zdanie na temat przeznaczenia mieszkania czy Sąd w podobnych przypadkach nakazuje sprzedaż rzeczy.
Czy dom jednorodzinny do którego mam prawo w 1/6 części ,bo żona połowa i troje dzieci po 1/3 czy mogę domagać się spłaty swojej części ,czy jeśli rodzina powie przed Sądem,że nie ma pieniędzy ,żeby mnie spłacić i wolą ,żebym zajęła sobie swoją 1/6 czy może tak być ,że Sąd tak orzecze ?
PATRYCJA62
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » N, 17 paź 2004, 14:43

Czy dziecko z pierwszego małżeństwa dziedziczy więcej niż z drugiego ?

W opisanym przypadku odpowiedź jest przecząca.
Co do dalszych pytań- po przeczytaniu dwóch zdań pogubiłem się ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości