Przysposobienie dziecka przez współmałżonka, drugiego męża

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Przysposobienie dziecka przez współmałżonka, drugiego męża

Postprzez AnnaPow » Śr, 24 sie 2011, 06:08

Witam. Mój synek ma pięć lat. Biologiczny ojciec-były mąż nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem od 05 grudnia 2009 roku. A mój obecny mąż chce uznać syna jako swoje dziecko i chce aby nosił jego nazwisko. Ojciec biologiczny ma ograniczone prawa. A syn jest bardzo zżyty z moim mężem, nawet dziecko mówi do niego tata. Proszę o radę jak to zrobić aby mój obecny mąż mógł przysposobić dziecko. Czy konieczne jest również pozbawienie praw i na jakiej podstawie mogę się o to starać. Z góry serdecznie dziękuję.
AnnaPow
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 24 sie 2011, 06:07

Przysposobienie dziecka przez współmałżonka, drugiego męża

Postprzez Antonio » Pt, 26 sie 2011, 05:16

Pani obecny mąż może przysposobić pani dziecko, ale tylko za zgodą biologicznego ojca. Możecie porozmawiać z pani byłym mężem, wytłumaczyć mu, że tak będzie lepiej dla dziecka, a państwo nie będziecie mu bronić kontaktów z synem. Jeśli się jednak nie da tak uczynić, to innym rozwiązaniem jest pozbawienie praw rodzicielskich biologicznego ojca. Możliwe jest to jedynie w sytuacji, kiedy ojciec nie interesuje się trwale dzieckiem, nie odwiedza go, zaniedbuje swoje obowiązki jako ojciec. Nawet jeśli przysyła jakieś kwoty pieniędzy, to też nie wszystko, bowiem kontakt osobisty jest najważniejszy. Swoje stanowisko trzeba przed sądem skrupulatnie udowodnić, bowiem sądy pozbawiają praw w ostateczności. Wtedy Pani obecny mąż mógłby wystąpić do sądu o przysposobienie niepełne, pełne rozwiązywalne lub całkowite.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron